• 26.10.2020

  75 tys. mikro, małych i średnich firm musi podpisać umowy o zarządzanie PPK

  75 tys. mikro, małych i średnich firm musi do 27 października podpisać umowy o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi - wynika z ustawy o PPK. Polski Fundusz Rozwoju szacuje, że partycypacja pracowników w II etapie wdrażania systemu sięgnie 35-40 proc.

 • 26.10.2020

  Badanie: praca zdalna efektywniejsza, ale zabiera więcej czasu

  Wykonywanie obowiązków zawodowych w domu jest skuteczniejsze niż w biurze - uważa prawie 51 proc. uczestników badania „Efektywność pracy zdalnej”. Jednocześnie 45 proc. przyznaje, że pracując zdalnie, poświęca na obowiązki więcej czasu niż w siedzibie firmy.

 • 26.10.2020

  Dla Polaków we Francji pandemia to kłopoty, ale czasem także korzyści

  Pandemia koronawirusa powoduje kłopoty, ale czasem także korzyści dla Polaków pracujących we Francji. Dla budowlańców oznacza więcej zamówień, a praca zdalna pozwala na dłuższe pobyty w Polsce. Problemów jednak nie brakuje.

 • 26.10.2020

  Dla pracowników gastronomii kolejny lockdown będzie ciosem

  Gastronomia odpowiada za ok. 1 proc. wartości dodanej polskiej gospodarki, ale jest sektorem mocno przez pandemię poturbowanym. Dla pracowników branży kolejny lockdown będzie ciosem - powiedziała Urszula Kryńska, ekonomistka PKO BP.

 • 26.10.2020

  Firmy szukają specjalistów od samochodowych baterii. Zarobią 9 tys. zł.

  Rosnąca sprzedaż samochodów elektrycznych i propagowany przez władze UE rozwój elektromobilnego rynku zwiększa zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu elektromobilności. Z analiz firmy Bergman Engineering zajmującej się rekrutacją wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat zapotrzebowanie na inżynierów z taką specjalizacją wzrosło o ponad 200 proc.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.