• 01.06.2020

  Wypowiedzenie umowy o pracę na odległość

  Obecnie przebywam w UK i podjęłam tu pracę. Dwa miesiące temu próbowałam wręczyć moje wypowiedzenie (do pracy w Polsce) na piśmie przez osoby trzecie. Pismo odebrała zastępczyni kierownika sklepu, ale kierownik rejonowa po zapoznaniu się z treścią pisma odmówiła podpisania wypowiedzenia.

 • 01.06.2020

  Łódź: Do firm trafiło 125 mln zł w ramach Tarczy antykryzysowej

  Łącznie 125 mln zł trafiło do łódzkich przedsiębiorców w ramach pomocy z Tarczy antykryzysowej przyznawanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi. Pomoc oferuje też Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych, który poręcza pożyczki dla firm do wysokości 500 tys. zł.

 • 01.06.2020

  Ukraińców tymczasowo zastąpią Polacy

  Jak wynika z najnowszego badania "Barometr Polskiego Rynku Pracy" przygotowanego przez Personnel Service, w związku z epidemią liczba ukraińskich pracowników w Polsce się zmniejszy, a ich miejsca zajmą Polacy. Jak prognozują eksperci, trend ten będzie jednak tylko tymczasowy.

 • 01.06.2020

  Wczasy pod gruszą dla każdego nauczyciela

  Nauczyciele, podobnie jak wszyscy zatrudnieni, mają prawo do tzw. wczasów pod gruszą, czyli wsparcia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. I uprawnienie to nie może być w żaden sposób ograniczane, np. ze względu na sytuację rodzinną, czy wysokość zarobków. A jeśli już, to decydują o tym postanowienia regulaminu.

 • 01.06.2020

  Agencje kreatywne w czasie pandemii. Ponad połowa nie planuje redukcji

  Mimo, że agencje kreatywne najbliższe miesiące widzą w ciemnych barwach, prawie połowa nie planuje zmniejszać zatrudnienia. Ponad 12 proc. planuje rekrutować.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.