• 15.11.2019

  Europejska agencja poszukuje 700 funkcjonariuszy

  Frontex prowadzi rekrutację funkcjonariuszy unijnej straży granicznej - informuje "Rzeczpospolita". I jak dodaje, takiego pogłębienia integracji nie było od unii bankowej osiem lat temu.

 • 15.11.2019

  Niezdolni do pracy? Bzdura! To oni mogą pociągnąć nasz rynek pracy

  14 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora. Oceny, że seniorzy nie są zdolni do pracy, są przesadzone. Co piąty z nich z łatwością korzysta z mediów elektronicznych - telewizji, radia i internetu. To wniosek z badania seniorów w Przemyślu.

 • 15.11.2019

  Pora przygotować się do rewolucji 4.0 na rynku pracy

  Technologie zmieniają rynek pracy, tworzą nowe jej formy, zmieniają wydajność, mogą jednak łączyć się z narastaniem nierówności. Zmieniają obciążenie pracowników i dystrybucję korzyści czerpanych z tego wzrostu.

 • 15.11.2019

  Posiłek regeneracyjny po nowemu. Ale nie dla wszystkich

  Z początkiem listopada rozpoczął się tzw. okres zimowy, w którym pracodawca musi zapewniać pracownikom bezpłatnie posiłki regeneracyjne i napoje częściej niż w innych porach roku. Nowością jest to, że zamiast gotowego obiadu może pracodawca przekazać talon czy bon na posiłek. Jednak nie wszyscy pełniący swoje zawodowe obowiązki pod chmurką na posiłek się załapią.

 • 15.11.2019

  Praca zdalna testem dla firmy. Testem na zaufanie

  81 proc. pracodawców uważa, że rekrutacja pracowników zdalnych jest wyzwaniem, ale 66 proc. firm nie stosuje jakichkolwiek narzędzi do monitorowania i rozliczania pracy zdalnej. Z kolei 41 proc. firm uważa, że najefektywniejszym sposobem na weryfikację pracownika zdalnego jest spotkanie w siedzibie firmy – wynika z raportu “2019 Praca zdalna - przywilej czy nadchodzący standard?” przeprowadzonego przez ekspertów HR z Talent Place.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.