• 09.04.2020

  Mikroprzedsiębiorcy zawieszają działalność. Padł kolejny rekord

  W marcu wraz z rozwojem pandemii COVID-19 na zawieszenie działalności zdecydowało się prawie 36 tys. przedsiębiorców indywidualnych. W pierwszych siedmiu dniach kwietnia liczba nowych zawieszeń w tej grupie firm przekroczyła już 22 tys. Tym samym osiągnięty został poziom 60 proc. wszystkich zawieszeń z roku 2019.

 • 09.04.2020

  Rusza dofinansowanie wynagrodzeń z funduszy unijnych

  2,6 mld zł – tyle po konsultacjach rządu z marszałkami województw zostanie wydane z funduszy unijnych na dofinansowanie pensji i składek pracowników firm, którym spadły obroty - poinformowało w czwartek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Nabór dla firm rusza w czwartek.

 • 09.04.2020

  ZUS zapowiada szybsze rozpatrywanie wniosków

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomia specjalny system do automatycznej obsługi wniosków składanych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Jak zapowiada, nowe rozwiązanie ułatwi weryfikację dokumentów.

 • 09.04.2020

  Dodatkowe środki dla ROPS i OPS na walkę z pandemią w ramach PO WER

  Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 uderza głównie w ludzi starszych, wymagających stałej opieki i wsparcia, w tym także w mieszkańców domów pomocy społecznej oraz ich opiekunów. Ryzyko zakażenia i zachorowania mieszkańców, opiekunów i personelu medycznego w instytucjach opieki całodobowej jest bardzo wysokie.

 • 09.04.2020

  Tarcza antykryzysowa to realne finansowe wsparcie przedsiębiorców

  Tarcza antykryzysowa ruszyła pełną parą. Powiatowe urzędy pracy przyjmują wnioski o pożyczkę do kwoty 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców, natomiast wojewódzkie urzędy pracy rozpatrują wnioski o dofinansowania do wynagrodzeń ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.