• 21.09.2020

  Bezrobocie jesienią znowu zacznie rosnąć. Na koniec roku rząd zakłada 8 proc.

  Według wstępnych danych MRPiPS stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 6,1 proc. i pozostała na niezmienionym poziomie już drugi miesiąc z rzędu. To oznacza, że wzrost bezrobocia wyhamował, ale – jak wskazuje minister Marlena Maląg – jesienią należy spodziewać się kolejnego wzrostu, bo wtedy kończy się też okres prac sezonowych.

 • 21.09.2020

  Coraz gorzej z zatrudnieniem na wschodzie Polski

  Pracowników w ostatnim kwartale roku będą poszukiwać dolnośląskie i opolskie firmy, wynika z badania Manpower Group. Najmniej optymistyczni są natomiast pracodawcy z regionu wschodniego.

 • 21.09.2020

  Cyfrowy HR rośnie. Pracuj Ventures informuje o nowej inwestycji

  Pracuj Ventures inwestuje. Fundusz właśnie poinformował o objęciu mniejszościowego pakietu udziałów w Gamfi.

 • 21.09.2020

  Handlowa karuzela kadrowa - czyli kto zmienił pracę w tym roku

  Chociaż koronawirus w pewnym stopniu zamroził rynek pracy, sieci handlowe nieustannie zmieniają swoje struktury. Najbardziej aktywny na tym polu jest Carrefour. Sporo działo się także w takich sieciach jak Lidl czy Spar.

 • 21.09.2020

  Home office nie uśmierci biur

  Powroty pracowników do biur odbywają się według różnych, lokalnych schematów. Nie ma uniwersalnego drogowskazu. Home office zdaje egzamin, ale na dłuższą metę stanie się wyzwaniem. Z pewnością nie uśmierci klasycznych biur. Duży biznes zawsze będzie ich potrzebował, ponieważ pewne działania nie mogą być prowadzone online.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.