• 09.07.2020

  "Pandemia pogrążyła świat pracy w bezprecedensowym kryzysie"

  Światowi liderzy przemawiający w środę na wirtualnym szczycie Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) wezwali do kompleksowego podejścia do walki ze skutkami pandemii koronawirusa, która - według szefa tej organizacji - pogrążyła świat pracy w bezprecedensowym kryzysie.

 • 09.07.2020

  BGK zbadał popularność tarczy antykryzysowej

  Coraz więcej firm z sektora MŚP działa na taką samą lub większą skalę, jak przed pandemią - wynika z badania BGK. Jak dodano, 81,9 proc. firm z sektora MŚP korzysta lub zamierza skorzystać z tarczy antykryzysowej.

 • 09.07.2020

  Biura nie znikną z powodu zdalnej pracy

  Pandemia COVID-19 stała się istotnym czynnikiem mającym wpływ na zmianę funkcji biura i modelu pracy. W przyszłości przestrzenie biurowe staną się kreatywnym miejscem służącym do spotkań pracowników i współpracy w zespole - przewidują eksperci Colliers International.

 • 09.07.2020

  Dla tych branż górnicy mogą zostawić kopalnie. Alternatywa jest, ale za jaką pensję?

  - Dekarbonizacja Śląska jest nieunikniona, ale musi zostać przeprowadzona zgodnie z dobrym planem, bo spowoduje głębokie przekształcenia na rynku pracy. Sami górnicy szans przyszłego zatrudnienia upatrują w transporcie, motoryzacji, ale także w energetyce odnawialnej - twierdzi Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.

 • 09.07.2020

  Fala zwolnień opadła, nim się zaczęła. Pracodawcy nie zwalniają grupowo

  Według danych wojewódzkich urzędów pracy czerwiec to kolejny miesiąc, w którym pracodawcy nie przejawiają większej chęci do grupowych redukcji etatów.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.