• 26.03.2020

  Zasiłek opiekuńczy dla rodziców zostaje na dłużej. Wnioski można już składać

  Rodzice, którzy wykorzystali dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejny okres; oświadczenie zostanie rozpatrzone po wejściu w życie znowelizowanych przepisów - poinformował rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski.

 • 26.03.2020

  Pakiet dot. tarczy antykryzysowej – rozwiązania zaakceptowane przez rząd

  Na pakiet składają się: projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (specustawa); projekt ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców (polityka nowej szansy); projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie instytucji rozwoju (PFR).

 • 25.03.2020

  PUP Jawor - realizacja staży podczas stanu zagrożenia epidemicznego

  Zgodnie ze stanowiskiem Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej informuję, iż Powiatowy Urząd Pracy w Jaworze będzie wypłacał stypendia stażystom, którzy nie mogą wykonywać swoich zadań z powodu ograniczenia lub wstrzymania działalności przez organizatora stażu.

 • 25.03.2020

  Biznes, mimo dawnych różnic, łączy się i reaktywuje Radę Przedsiębiorczości

  Szefowie największych organizacji przedsiębiorców i pracodawców w Polsce zadecydowali o reaktywowaniu Rady Przedsiębiorczości. "Sygnatariusze Rady Przedsiębiorczości wychodzą z założenia, że nadzwyczajna sytuacja w polskim państwie wymaga nadzwyczajnych środków i działań.

 • 25.03.2020

  Jakie prawa mają pracodawcy i pracownicy w dobie koronawirusa

  Organizacja pracy w dobie epidemii to wyzwanie, z jakim pracodawcy w Polsce muszą mierzyć się po raz pierwszy. Czego mogą w tym szczególnym okresie wymagać od pracowników, a do czego nie mają prawa? I jakie uprawnienia mają też sami pracownicy?

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.