• 23.11.2020

  Ta branża ciągle się rozwija. Zatrudnia już więcej osób niż budownictwo

  Według analiz w branży obsługi obiektów (facility management) pracuje obecnie podobna liczba osób jak w branży transportowej i magazynowej. Mimo pandemii sektor dalej się rozwija, oferuje coraz bardziej dojrzałe usługi oraz nowe role, wykorzystując przy tym potencjał pracowników.

 • 23.11.2020

  Zakład Lasów Poznańskich poszukuje wolontariuszy

  Zakład Lasów Poznańskich poszukuje wolontariuszy, którzy chcą wspomóc jego pracowników w codziennej pracy i przy okazji zrobić coś pożytecznego dla terenów zielonych. Pracownicy ZLP przekonują, że spacery wśród drzew można połączyć z działaniami służącymi ochronie przyrody.

 • 23.11.2020

  Zwolnienia grupowe? Rynek pracy trzyma się nieźle

  Planowane zwolnienia grupowe w październiku były większe niż we wrześniu, jednak ich skala potwierdza dobrą, jak na lockdown, sytuację na rynku pracy - pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

 • 20.11.2020

  Badanie: 38 proc. osób zatrudnionych bezpośrednio w hotelarstwie straciło w tym roku pracę

  38 proc. osób zatrudnionych bezpośrednio w hotelarstwie straciło pracę w tym roku - wynika z badania Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP). Według Izby, bez pilnego rządowego wsparcia kolejne 16 proc. miejsc pracy może zniknąć jeszcze przed nowym rokiem - co oznacza nawet 110 tys. osób bez pracy.

 • 20.11.2020

  Branża ochroniarska pod ścianą. Apelują do premiera

  Polski Holding Ochrony zwraca się do premiera Mateusza Morawieckiego w imieniu firm branży security o wstrzymanie wprowadzenia nowej wysokości minimalnej stawki godzinowej i płacy miesięcznej na 2021 rok. Powodem jest brak lub znaczne ograniczenie wpływów w firmach.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.