• 22.09.2020

  Rzeczywistość stwarza potrzeby. Spotkanie z psychologiem częścią medycyny pracy

  Skoro zaczynamy pracować nad systemem opieki psychologicznej i nawet pracodawcy widzą, że problem narasta, to włączmy tę opiekę do obowiązkowych świadczeń z medycyny pracy - mówi Xenia Kruszewska, dyrektor działu ubezpieczeń zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

 • 22.09.2020

  Szwed: Będą zmiany w kodeksie pracy. Telepracę zastąpi praca zdalna [WYWIAD]

  - Pojęcie telepracy zniknie z k.p., a zastąpią je regulacje dotyczące pracy zdalnej. Ta ostatnia ma być stosowana w porozumieniu z zatrudnionymi. Pracodawca mógłby ją zlecać tylko w wyjątkowych okolicznościach - mówi Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 • 22.09.2020

  Zasiłek opiekuńczy dla rodziców na ogólnych zasadach

  Obecnie rodzice mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego na zasadach ogólnych, czyli np. w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, przyznawany z powodu COVID-19, obowiązywał do niedzieli (20 września).

 • 22.09.2020

  Zmiany w Kodeksie pracy gotowe. Telepracę zastąpi praca zdalna

  Pojęcie telepracy zniknie z kodeksu pracy, a zastąpią je regulacje dotyczące pracy zdalnej - zapowiada wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed. Według niego praca zdalna miałaby być stosowana w porozumieniu z zatrudnionymi, a pracodawca zlecałby ją tylko w wyjątkowych okolicznościach.

 • 22.09.2020

  ZUS zwraca nadpłacone składki tym, którzy opłacili je, mimo zwolnienia

  Przedsiębiorcy, którzy opłacili składki ZUS za kwiecień i maj, a byli z nich zwolnieni, mogą teraz zdecydować, czy wypłacić pieniądze, czy też pozostawić je na koncie ZUS. Wówczas nadpłaty będą zaliczone na poczet przyszłych składek. ZUS podał, że nadpłaty zarejestrowane zostały na kontach blisko 800 tys. firm. Ich łączna wartość to ok. 600 mln zł.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.