• 23.11.2020

  Przewoźnicy nie mają prawa pytać o to, gdzie dorabiają zatrudnieni u nich kierowcy

  Obowiązek składania oświadczenia o dodatkowym zatrudnieniu nie obejmuje nazwy drugiego pracodawcy. Żądanie jej podania naruszałoby przepisy o ochronie danych, w tym zasadę minimalizacji wynikającą z RODO.

 • 23.11.2020

  Rynek pracowników transgranicznych przeżywa kryzys

  Listopad zwykle był miesiącem, w którym wiele osób decydowało się na wyjazd za granicę, chcąc podreperować budżet przed świętami. W tym roku może być inaczej.

 • 23.11.2020

  Rząd przedłuża obowiązywanie obostrzeń

  Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili plan dalszej walki z koronawirusem i etapy odmrażania gospodarki.

 • 23.11.2020

  Straty dla wszystkich. W firmach wciąż dominuje moda na palenie

  Niemal co drugi uzależniony od nikotyny pracownik pali dziennie aż 16 papierosów i więcej... Tymczasem przerwa na „dymka” jest nie tylko czasochłonna, ale i kosztowna, bo czas przeznaczony na palenie nie poświęca się oczywiście obowiązkom w pracy.

 • 23.11.2020

  Świąteczne premie i bony? Nie w tym roku

  Pandemia mocno wpłynęła na plany pracodawców w kwestii świątecznych premii czy bonów. Do stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom wpływają skargi na pracodawców, którzy informują o rezygnacji z tej formy docenienia pracowników. Nie wszyscy robią to zgodnie z prawem.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.