• 21.10.2020

  Koronawirus uderzył w handlowców

  Aż o 10 proc. zmalała z tygodnia na tydzień liczba wizyt w galeriach. To trend widoczny od początku października. Właścicieli niepokoją godziny dla seniorów.

 • 21.10.2020

  Mogą żądać 15 tys. zł. Pracodawcy się o nich biją

  - Programiści to jeden z niewielu zawodów, którego skutki pandemii albo nie dosięgnęły, albo dosięgnęły w bardzo niewielkim stopniu. Mimo trudnej sytuacji gospodarczej średni wzrost wynagrodzeń w tym sektorze – począwszy od marca 2020 do dziś - wynosi optymistyczne 5-10 proc.. Poza tym, aż 18 proc. specjalistów IT deklaruje, że ich zarobki w tym okresie wzrosły - komentuje Magdalena Rogóż, ekspertka ds. rynku IT ze szkoły programowania online Kodilla.com.

 • 21.10.2020

  Nieograniczone korzystanie z nowych technologii ogranicza kontakty społeczne

  Nieograniczone korzystanie ze smartfonów czy komputerów wpływa negatywnie na rodzinę. Ogranicza umiejętności społeczne dzieci, zmniejsza tradycyjne kontakty towarzyskie – zwróciła uwagę w czasie debaty poświęconej m.in. zagrożeniom wynikającym z nowych technologii wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha.

 • 21.10.2020

  Niższe progi Polskiej Strefy Inwestycyjnej

  Nowe, niższe progi dotyczące minimalnych nakładów inwestycyjnych dla firm ubiegających się o zwolnienie podatkowe w ramach Polskiej Strefy Inwestycji zostały wprowadzone w czterech małopolskich powiatach: myślenickim, nowotarskim, oświęcimskim i wadowickim.

 • 21.10.2020

  Pod lupą inspektorów pracy głównie korporacje

  W okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia br. Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła o prawie 25 proc. mniej kontroli niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. O ponad 30 proc. zmniejszyła się też liczba zastosowanych środków prawnych. Najwięcej zastrzeżeń dotyczy kwestii związanych z przestrzeganiem przepisów BHP i wypłacaniem wynagrodzeń.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.