• 19.02.2020

  Młodzi Polacy i Niemcy wobec bezrobocia i umów śmieciowych

  Na przykładzie młodych Polaków i Niemców naukowcy zbadali, w jakim stopniu trudna sytuacja na rynku pracy przekłada się na poglądy polityczne, skłonność do buntu i aktywność młodych.

 • 19.02.2020

  Polacy nie chcą przechodzić na emeryturę

  Spadła liczba osób kończących pracę tuż po osiągnięciu wieku emerytalnego. Coraz więcej osób wstrzymuje się z decyzją o przejściu na emeryturę co najmniej o kilka miesięcy, gdyż dodatkowy rok pracy daje im podwyżkę świadczenia nawet o 10 proc.

 • 19.02.2020

  Raport: Wynagrodzenia dla pracowników i podatki priorytetem dla firm

  Polscy przedsiębiorcy w pierwszej kolejności opłacają wynagrodzenia pracowników, podatki do urzędu skarbowego i składki ZUS. Mniejszym priorytetem są m.in. faktury wystawione przez kluczowych kontrahentów - wynika z raportu "Priorytety płatności".

 • 19.02.2020

  Sytuacja Ukraińców stabilniejsza

  Do rekordowej liczby prawie 445 tysięcy wzrosła w 2019 r. liczba zezwoleń na pracę w Polsce dla cudzoziemców.To głównie rezultat zatrudniania na dłużej coraz większej grupy Ukraińców.

 • 19.02.2020

  Zaskoczenie na Wyspach. Rekordowe zatrudnienie mimo brexitu

  Wbrew zamieszaniu wywołanemu brexitem i związanymi z tym obawami w iście imponującym tempie wzrosło w Wielkiej Brytanii zatrudnienie w czwartym kwartale.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.