• 24.11.2020

  Pandemia a emigracja. Wirus zmieni nasze plany wyjazdowe?

  Z danych Eurostatu wynika, że Polska w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2020 roku, które stały pod znakiem walki z pierwszą falą koronawirusa, straciła gospodarczo mniej niż jej sąsiedzi i największe kraje Unii Europejskiej. Jeżeli ta stosunkowo dobra sytuacja się utrzyma w kolejnych miesiącach, motywacja do wyjazdu będzie mniejsza - tak dane GUS o czasowej emigracji Polaków komentuje Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service oraz ekspert rynku pracy.

 • 24.11.2020

  Pracodawca może wymagać noszenia w firmie maseczek

  Jeśli warunki w firmie nie odpowiadają przepisom bezpieczeństwa oraz higieny pracy i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia zatrudnionych osób, to pracownik ma prawo powstrzymać się od wykonywania obowiązków, niezwłocznie zawiadamiając o tym przełożonego. Podpisanie zobowiązania do noszenia maseczki nie może być warunkiem przyjęcia do pracy, jednak za jej brak podwładny może zostać ukarany przez przełożonego.

 • 24.11.2020

  Pracodawca może zadbać o BHP pracowników zdalnych

  Co trzeci Polak pracuje z domu z powodu pandemii. Praca w warunkach domowych jest szczególnie niebezpieczna dla kręgosłupa, ale może też prowadzić do innych przewlekłych schorzeń. Pracodawcy mogą pomóc dbać o kondycję, zapewniając między innymi dostęp do regularnych badań profilaktycznych przeciwdziałających najważniejszym problemom.

 • 24.11.2020

  Premier Gowin przeprowadził konsultacje z przedstawicielami branży turystycznej

  Mamy świadomość tego, w jak trudnej sytuacji znajduje się branża turystyczna. Jesteśmy jednak otwarci na rozmowy dotyczące bieżącej sytuacji i dodatkowych działań osłonowych – mówił wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas dzisiejszych konsultacji z branżą turystyczną. Premierowi podczas spotkania towarzyszył wiceminister Andrzej Gut-Mostowy oraz prezes POT Rafał Szlachta.

 • 24.11.2020

  Rynek pracy tymczasowej odrobił część strat. Teraz nowy dołek?

  W trzecim kwartale 2020 roku firmy członkowskie Polskiego Forum HR zwiększyły swoje obroty z usług rekrutacji stałych na rzecz polskich pracodawców aż o 23 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału i o 6 proc. w odniesieniu do tego samego okresu poprzedniego roku, osiągając poziom 33,3 mln zł.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.