• 29.05.2020

  Bezrobocie rośnie, ale katastrofy wciąż nie widać

  Stopa bezrobocia rejestrowanego wzrosła w kwietniu do 5,8 proc., z 5,4 proc. w marcu. Na tle koniunktury na rynku pracy w ostatnich latach to duży skok, ale w statystykach wciąż nie widać katastrofy, której można się było obawiać w związku z recesją.

 • 29.05.2020

  BIEC: Pandemia na rynku pracy dopiero się zaczyna

  Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia, w maju, podobnie jak przed miesiącem, znacząco wzrósł - podaje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. - Pandemia na rynku pracy dopiero się zaczyna - mówią eksperci.

 • 29.05.2020

  Bon turystyczny dla wszystkich podatników? Rzecznik apeluje o zmianę

  Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz apeluje o rozszerzenie bonu turystycznego na wszystkich Polaków płacących podatki.

 • 29.05.2020

  Brak zgody na oddelegowanie a prawo do odprawy

  Wracam za miesiąc do pracy po urlopie macierzyńskim. Już teraz pracodawca poinformował mnie, że moje miejsce jest zajęte, i chce się spotkać w sprawie ewentualnych rozwiązań.

 • 29.05.2020

  Do urzędów pracy wpłynęło więcej ofert pracy

  W maju do urzędów pracy wpłynęło jak dotąd więcej ofert pracy niż w ciągu całego poprzedniego miesiąca. To pozytywny sygnał, że odmrażanie gospodarki działa - poinformowała w Sejmie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Alina Nowak.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.