• 29.05.2020

  Prezes Konfederacji Lewiatan: Ograniczenie czasu pracy czy wynagrodzeń to nie jest rewolucja

  Ograniczenie czasu pracy czy wynagrodzeń to nie jest żadna rewolucja - powiedział PAP prezes Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki, odnosząc się do propozycji rządowych zawartych w tzw. tarczy antykryzysowej 4.0, którą w środę ma zająć się Sejm.

 • 29.05.2020

  PwC: Pandemia może zwiększyć skalę pracy zdalnej i potrzebę cięć kosztów firm

  COVID-19 może spowodować zwiększenie skali pracy zdalnej oraz poszukiwanie rozwiązań obniżających koszty pracodawcy w dłuższej perspektywie i rosnącą rolę outsourcingu usług kadrowo-płacowych, wynika z raportu firmy doradczej PwC "Praca w UE – podatki i składki. Wpływ COVID-19 na podatki pracownicze".

 • 29.05.2020

  Rynek pracownika przetrwa kryzys, ale nie w każdej branży

  Przejrzysta komunikacja z zespołem jest kluczem do przetrwania trudnych czasów epidemii COVID-19. Nawet jeśli nie można uniknąć redukcji zatrudnienia, to na pewno można zminimalizować jej negatywne skutki. Takie wnioski płyną z webinaru „Zespół w firmie. Trudne decyzje w trudnych czasach”, zorganizowanego w ramach Incredible Acadamy - przedsięwzięcia dla start-upów, którego inicjatorem jest Sebastian Kulczyk.

 • 29.05.2020

  Rynek pracy w liczbach: więcej urlopów i home office

  Wpływ COVID-19 mocno odbił się nie tylko na poziomie zatrudnienia czy wynagrodzenia. Tylko w dwóch ostatnich tygodniach marca, w porównaniu do początku I kwartału 2020, liczba osób wykonujących pracę z domu wzrosła aż o 7,8 punktu proc.

 • 29.05.2020

  Samorządowcy: my też jesteśmy pracodawcami

  27 maja to niezwykle ważna data w historii polskiego samorządu. Dokładnie 30 lat temu odbyły się pierwsze, w pełni wolne wybory w odrodzonym samorządzie. Ta niezwykle istotna data znalazła się w programie EEC Online, czyli cyklu debat online o nowej gospodarczej rzeczywistości. Dziś, w tych szczególnie trudnych czasach, samorządy odgrywają niezwykle ważną rolę w pobudzaniu gospodarki, a co za tym idzie - ratowaniu miejsc pracy.

Strony: 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.