• 27.03.2020

  Blisko 80 proc. małych firm chce zwolnienia ze składek ZUS

  W obliczu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa ok. 80 proc, małych firm chce zwolnienia z płacenia składek ZUS, a ponad 64 proc. - zwolnienia z podatków - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów na temat oczekiwanego przez przedsiębiorców wsparcia ze strony rządu.

 • 27.03.2020

  Co druga firma obawia się zagrożenia płynności finansowej

  Agencja badawcza PBS przeprowadziła badanie nastrojów wśród polskich przedsiębiorców oraz wśród ogółu dorosłych Polaków. Wynika z niego, że obecna sytuacja dotyka praktycznie całe społeczeństwo.

 • 27.03.2020

  Epidemia COVID-19 to test przywództwa w firmach

  Wybuch epidemii koronawirusa skutkuje nie tylko kryzysem ekonomicznym, ale nasila również poczucie strachu. Dlatego potrzeba liderów, którzy dostrzegają w trudnej sytuacji możliwości, są otwarci na wyzwania, posiadają samodyscyplinę i dobre nawyki.

 • 27.03.2020

  Koronawirus. Co robić, by praca w biurze była bezpieczna

  Pomimo obecnych zaleceń ekspertów i rządzących nie wszyscy mogą pracować z domu. Są takie branże, które nie mogą z dnia na dzień przenieść swojej pracy do domu. Jedną barierą jest przygotowanie technologiczne. Okazuje się, że tylko 11,5 proc. polskich firm korzysta z usług chmurowych. Po drugie, część osób pracuje na ważnych danych, których „wyniesienie” poza firmę jest niemożliwe ze względu na bezpieczeństwo.

 • 27.03.2020

  Wielka Brytania pomoże samozatrudnionym dotkniętym skutkami koronawirusa

  Rząd brytyjski pomoże osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą, które wskutek epidemii koronawirusa musiały ją zawiesić lub straciły znaczącą część dochodów - ogłosił w czwartek minister finansów Rushi Sunak. Dotacje będą sięgały 80 proc. ich średnich dochodów.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.