• 20.11.2019

  Dlaczego rekrutacja przeciąga się albo kończy bez informacji zwrotnej?

  Szukając pracy, warto zacząć robić to jak najszybciej, ponieważ rekrutacja może być długa i skomplikowana. Nie należy się też nastawiać na informację zwrotną ze strony rekrutera. Aby ją uzyskać, trzeba samemu wyjść z inicjatywą.

 • 20.11.2019

  Liberalizacja przepisów zwiększa ryzyko wypadków w pracy

  Od 1 stycznia 2019 r. nie trzeba okresowo szkolić milionów pracowników administracyjno-biurowych. Państwowa Inspekcja Pracy alarmuje, że liberalizacja przepisów w sprawie szkoleń BHP zwiększa ryzyko niebezpiecznego wypadku.

 • 20.11.2019

  PKP Energetyka: innowacje przyciągają młodych pracowników

  PKP Energetyka jest ciekawym przykładem transformacji organizacji i sposobu myślenia o pracownikach. To niegdyś państwowe przedsiębiorstwo, które zmieniło swoje oblicze po prywatyzacji. W erze rynku pracy, na którym na piedestale stawia się pracownika, PKP Energetyka przyciąga młodych pracowników do tradycyjnego infrastrukturalnego biznesu. Jak to robi?

 • 20.11.2019

  Pokolenie 50+ na rynku pracy ofiarą stereotypów?

  Z roku na rok rośnie liczba aktywnych na rynku pracy osób po 50. roku życia. Tę grupę zawodową wyróżnia wiele zalet – pracowitość, lojalność, dokładność. Niestety wciąż pokutuje wiele stereotypów zarówno wśród pracodawców jak i współpracowników.

 • 20.11.2019

  Pozytywne doświadczenie podczas rekrutacji przekłada się na lojalność pracowników

  Z taką uwagą, z jaką traktujemy klientów, powinniśmy traktować naszych kandydatów i pracowników. Nowa osoba do pracy to klient, pracownik, osoba, która może zarekomendować nowych pracowników. Pamiętajmy, że dobre słowo pracownika na temat swojego aktualnego pracodawcy to papierek lakmusowy i zachęta dla innych osób do podjęcia pracy w danej firmie - ocenia Maja Gojtowska, autorka książki „Candidate experience. Jeszcze kandydat czy już klient?”.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.