• 24.11.2020

  Bądźmy solidarni, wspierajmy pracę osób z niepełnosprawnościami

  Nie ma wątpliwości, że negatywne skutki pandemii odczuwalne są w wielu obszarach gospodarki. Trudności nie omijają również podmiotów, w których pracę wykonują przede wszystkim osoby z niepełnosprawnościami. To m.in. warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej, a także podmioty ekonomii społecznej.

 • 24.11.2020

  Cyfryzacja ZUS postępuje. Firmy IT będą miały co robić

  ZUS sprawdził się w digitalu, realizując rządowe programy wsparcia w czasie pandemii. Idąc za ciosem, stworzył cyfrową strategię. Firmy IT będą miały co robić - podaje "Puls Biznesu".

 • 24.11.2020

  Czy warto pracować podczas studiów?

  - Musimy sobie zdawać sprawę z tego, jakie mamy predyspozycje – co sprawia nam przyjemność, a chcielibyśmy, żeby nam jeszcze za to płacili. Jeżeli zaczniemy praktykę wcześniej, okaże się, że może jednak chcemy robić coś innego, że zaczęliśmy pracować w zupełnie innej branży i nam się spodobało, odnajdujemy się tam. I wtedy jest szansa na zmianę kierunku - o korzyściach z pracy w czasie studiów mówi Adam Łącki, prezes zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

 • 24.11.2020

  Dojazdy do pracy ustały, ale wyższe koszty pozostały

  Praca z domu w czasie pandemii nie pozbawia osoby mieszkającej z dala od firmy prawa do podwyższonych kosztów uzyskania przychodów – zapewniło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie "Dziennika Gazety Prawnej".

 • 24.11.2020

  Instrukcja pracy zdalnej dopuszczalna, ale nie może naruszać godności pracownika

  Niewłaściwy strój albo tło, a w nim osoby niekompletnie ubrane mogą odwrócić uwagę od najważniejszego nawet służbowego spotkania online. Pracodawcy opracowują więc zarządzenia dotyczące organizowania pracy zdalnej w domu i udziału w wideokonferencjach.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.