• 23.11.2020

  COVID-19 uzasadnia zmiany w służbie cywilnej

  Premier zyska możliwość wydzielania w urzędach wydziałów i departamentów, co do których przepisy o służbie cywilnej nie będą mieć zastosowania. Szef jego kancelarii na stałe otrzyma dział obejmujący administrację.

 • 23.11.2020

  Czasowa emigracja nieco mniej popularna. Czy pandemia zmieni sytuację?

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące Polaków przebywających czasowo za granicą. Ich liczba od kilku lat spada, ale nadal dla dobrze ponad 2 mln naszych rodaków okresowy wyjazd z kraju jest atrakcyjny.

 • 23.11.2020

  Detektyw, słuchacz, koordynator – nowa specjalizacja w zielonych firmach

  Kryzys klimatyczny i potrzeba efektywnego dostosowania się firm do zmieniającego się świata to ogromne wyzwanie. Coraz więcej firm potrzebę dostrzega "zielonego zwrotu", organizuje wyspecjalizowane w tej tematyce zespoły i tworzy długofalowe strategie zmian. I choć Climate Change Officer to w Polsce nowe stanowisko, wiele wskazuje na to, że na stałe wpisze się w struktury większości organizacji.

 • 23.11.2020

  Do 2025 maszyny przejmą połowę rynku pracy. 5 zawodów na liście zagrożonych

  Specjaliści ds. wprowadzania danych, sekretarze, księgowi, audytorzy oraz pracownicy fabryk i linii montażowych. To zawody, które znalazły się na liście najbardziej narażonych na likwidację w wyniku rosnącej automatyzacji. - Najbardziej zagrożone stanowiska to te, gdzie wykonuje się proste, powtarzalne czynności, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy - ocenia Piotr Balwierz, wiceprezes Abile Consulting.

 • 23.11.2020

  Dyskryminowani i niezdyscyplinowani. Młodzi są największymi ofiarami pandemii na rynku pracy

  Młodzi ludzie są w trudnej sytuacji na rynku pracy – zatrudniani na umowę – zlecenie, dyskryminowani ze względu na wiek, zwalniani jako pierwsi w czasie pandemii – wskazywano podczas piątkowej konferencji "Młodzi na rynku pracy – szanse, problemy, zagrożenia".

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.