Назад

Program aktywizacyjny dla cudzoziemców

Maritime Consulting Poland na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu aktywizacyjnego dla cudzoziemców na lata 2022 -2023 zaprasza do udziału w szkoleniach i kursach.

W ramach projektu i przy współpracy Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach zaplanowano szereg działań dla uchodźców z Ukrainy, tj:
 
Zadanie 1: Integracja na rynku pracy poprzez aktywizację zawodową i rozwój przedsiębiorczości cudzoziemców poszukujących pracy, planujących otworzenie działalności lub już pracujących/prowadzących działalność, ale wymagających wsparcia.

Działania:

  • Określenie ścieżki rozwoju zawodowego uczestnika projektu w oparciu o jego predyspozycje zawodowe skonfrontowane z ofertą rynku pracy.
  • Przeprowadzenie szkoleń i kursów zawodowych podnoszących kwalifikacje zawodowe lub pozwalających na nabycie nowych kwalifikacji, oraz zapewnienie opieki dla dzieci na czas szkoleń.
  • Skierowanie uczestników do instytucji rynku pracy wspierających podjęcie stażu lub zatrudnienia przez uczestników projektu.

 
Zadanie 2: Integracja w społeczeństwie poprzez rozwój indywidualny oraz wzmocnienie aktywności w różnych obszarach życia społecznego cudzoziemców.

Działania:

  •  Stworzenie Punktów Informacyjnych.
  • Nauka języka polskiego – kurs podstawowy. 
  • Pomoc prawna, psychologiczna oraz wsparcie asystenta społecznego.
  • Opieka w świetlicy edukacyjnej i inne formy zajęć dla dzieci.

Bliższe informacje można uzyskać u realizatora projektu:

Maritime Consulting Poland 75-900 Koszalin, ul. Koszalińska 60
www.doszkolimy.pl  biuro@doszkolimy.pl tel. +48 603 101 595, +48 665 106 607

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Gryficach, 25.11.2022 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.