PUP Jelenia Góra - Środki na działalność gospodarczą

Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze informuje o możliwości zdobycia środków na podjęcie działalności gospodarczej - rekrutacja do projektu osób bezrobotnych powyżej 30. roku życia.

Co piąta osoba szuka wakacyjnej pracy. Gdzie?

Co piąty podejmujący wakacyjne zatrudnienie będzie pracował przy zbiorze owoców i warzyw, 10 proc. podejmie się pracy na stanowisku sprzedawcy, a 8 proc. - pracy fizycznej.

Specjalne strefy ekonomiczne rosną. Do końca 2018 zainwestowano w nich blisko 119,2 mld zł

Do końca 2018 roku w specjalnych strefach ekonomicznych działających w Polsce zainwestowano blisko 119,2 mld zł - wynika z danych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Zwolnienia lekarskie. Ile chorowaliśmy w maju?

Produkcja spożywcza, automotive, logistyka czy przemysł – gdzie najczęściej chorowali pracownicy w maju 2019 r.?

Prezesi polskich firm o motywowaniu pracowników

Co dziś motywuje pracowników, a co prezesów? Czym w ogóle jest motywacja i jak dbają o nią małe, a jak duże firmy?

PUP Konin - Środki dla osób niepełnosprawnych

Powiatowy Urząd Pracy w Koninie przedłuża nabór wniosków o przyznanie osobie niepełnosprawnej środków na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni...

PUP Jelenia Góra - Refundacja kosztów wyposażenia stanowiska

Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze informuje o naborze wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy dla bezrobotnych do 30. roku życia.

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami

W ostatnich dniach niektórzy z klientów ZUS otrzymali maile zatytułowane „Składka” z informacją o błędnie opłaconych składkach.

ZUS daje 50 milionów złotych na poprawę warunków pracy

Do 16 sierpnia przedsiębiorcy mają czas na złożenie wniosku do ZUS o dofinansowanie na poprawę warunków pracy.

PUP Nowy Tomyśl - Roboty publiczne

Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Tomyślu ogłasza nabór wniosków o organizację robót publicznych.

Pozew o mobbing również w czasie zatrudnienia

W przypadku mobbingu, pracownik będzie mógł dochodzić odszkodowania od pracodawcy nawet wtedy, gdy nie rozwiązał z nim stosunku pracy - przewiduje ustawa przygotowana przez prezydenta.

PUP Wrocław - Nabór do służby przygotowawczej

Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu trwa nabór wniosków na III turnus Służby Przygotowawczej.

Przejście na emeryturę a okres kadencji na stanowisku

Jestem nauczycielem z 37-letnim stażem pracy. W kwietniu 2017 roku kończę 60 lat. Kiedy powinnam odejść na emeryturę, aby otrzymać ją na starych zasadach?

PUP Rzeszów - Warsztaty cukiernicze i stolarskie

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie informuje, że prowadzona jest rekrutacja na warsztaty cukiernicze i stolarskie organizowane od lipca 2019 r. do marca 2020 r. przez Centrum Integracji Społecznej w...

PUP Bydgoszcz - Projekt dla niepełnosprawnych

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy informuje o projekcie, którego celem jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim...

KRD: długi jednoosobowych firm wzrosły do 5 mld zł

76 proc. zadłużonych firm wpisanych do Krajowego Rejestru Długów to przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze. Wierzycielom są winni 5 mld zł - wynika z danych KRD....

Czterdziestoletni. Sól w oku polskich pracodawców

Co w teorii daje zatrudnienie osoby w średnim wieku? Rekruterzy wymieniają stabilność, elastyczność, bogate doświadczenie, większą lojalność.

UP m.st. Warszawy - Staże i szkolenia dla niepełnosprawnych

Powiatowy Urząd Pracy w Warszawie informuje o przesunięciu środków PFRON na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Kraków organizuje kursy językowe i zawodowe dla migrantów

Nauka języka polskiego, kursy zawodowe i płatne staże - to oferta, z której wkrótce będą mogli skorzystać osiedlający się w Krakowie obcokrajowcy.

Внимание! Все размещенные на портале www.zielonalinia.gov.pl материалы, разработанные редакционной командой в информационных целях. Редакция портала прилагает все усилия для того, чтобы информация являлась точной, надежной и актуальной.