• Raport miesiąca – Networking a poszukiwanie pracy
  Budowanie sieci kontaktów to nie tylko skuteczny sposób na rozwój biznesu czy własnej kariery zawodowej, ale też bardzo dobra metoda na znalezienie zatrudnienia. Czy jednak networking jest w Polsce popularny? Opinie Polaków na temat znaczenia siatki kontaktów w procesie poszukiwania pracy badali konsultanci Zielonej Linii.

 • Znajomość nowych technologii jest dzisiaj niezbędna, cz. 2
  „Właściwie to chyba nie znam biznesu, który jest biznesem typowo offline’owym, czyli takim, który istnieje w świecie fizycznym, a nie ma żadnego przełożenia na internet” – tłumaczy Natalia Hatalska blogerka, ekspertka trendów w nowych technologiach i ambient marketingu. W drugiej części wywiadu opowiada nam o niestandardowych formach promocji i (nie)zarabianiu na blogu.

 • Znajomość nowych technologii jest niezbędna, cz. 1
  O teorii słabych więzów w procesie poszukiwania pracy i biznesmenie mieszkającym na ulicy opowiada Natalia Hatalska. Blogerka, ekspertka trendów w nowych technologiach i ambient marketingu tłumaczy nam: „Poszukiwanie pracy należy traktować w kategorii kampanii reklamowej, gdzie grupą docelową jest jedna, dwie, a nawet trzy osoby”. O co w tym chodzi?

 • Raport miesiąca – Przedsiębiorczość w Polsce
  Codziennie wiele osób w naszym kraju otwiera własną firmę. Czy to oznacza, że Polacy są narodem przedsiębiorczym? Czego obawiamy się najbardziej, decydując się na rozpoczęcie własnego biznesu? Opinie Polaków na temat zakładania działalności gospodarczej zweryfikował najnowszy raport Zielonej Linii.

 • Praca nadaje życiu sens, cz. 2
  Często jest tak, że o czymś nie marzymy, a potem się do tego przekonujemy. Jeżeli więc jest tak, że chcieliśmy być aktorką, a zostajemy kimś innym, to może się okazać, że dobrze się stało, bo odkrywamy coś innego – tłumaczy dr Jacek Zakrzewski, psycholog, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

 • Praca nadaje życiu sens, cz. 1
  Najbardziej dewastująca jest pasywność i pogodzenie się ze stanem bezrobocia. Wyjście z tego stanu, choćby do pracy, która ma krótki horyzont czasowy, stwarza nam dodatkowe szanse - tłumaczy dr Jacek Zakrzewski, psycholog, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

 • Raport miesiąca - Absolwenci na rynku pracy
  Czy osoby, które właśnie kończą szkołę lub też niedawno ukończyły studia znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji na rynku pracy? Sprawdzamy opinie Polaków odnośnie sposobów na poprawę losu absolwentów.

 • „Każdy ma szansę pracować tam, gdzie chce…”
  Sukcesy nie przychodzą łatwo – twierdzi Monika Mikowska, autorka bloga jestem.mobi. Mimo to ona znalazła swoją niszę na rynku i udowodniła, że IT to branża idealna dla kobiet.

 • Raport miesiąca – Szkolnictwo zawodowe a szanse na rynku pracy
  Czy szkoła zawodowa to w dzisiejszych czasach dobry wybór? W okresie spadku prestiżu studiów wyższych badamy opinie Polaków odnośnie szkolnictwa zawodowego.

 • Wybór szkoły zawodowej a szanse na rynku pracy
  Zmieniła się nie tylko opinia o nich, ale przede wszystkim model kształcenia. Szkoły zawodowe są coraz bardziej popularne. Czy nauka w zawodówce może być szansą na dobrą pracę?

 • Raport miesiąca – Wybór drogi zawodowej
  Decyzje, które podejmujemy w młodości, procentują na przyszłość. Czym powinniśmy się kierować przy wyborze ścieżki zawodowej?

 • Raport miesiąca – Prezentacja atutów przed przyszłym pracodawcą
  Jak się zaprezentować przed potencjalnym pracodawcą, aby zdobyć wymarzoną pracę? Na co należy zwrócić uwagę, aby nie zostać zdyskwalifikowanym już na starcie?

 • Jak najlepiej zaprezentować się przed przyszłym pracodawcą?
  Rozmowa kwalifikacyjna to zazwyczaj pierwsze spotkanie z potencjalnym pracodawcą. Warto się do niego odpowiednio przygotować.

 • Raport miesiąca - Aktywność w okresie poszukiwania pracy
  Okres pozostawania bez pracy to czas, który warto wykorzystać na zdobycie dodatkowych kwalifikacji. Jak wygląda pod tym względem aktywność osób bezrobotnych?

 • Aktywność w okresie poszukiwania pracy
  Zdobycie zatrudnienia wiąże się zazwyczaj z procesem długotrwałych oraz intensywnych poszukiwań, które same w sobie można określić jako „pracę na pełny etat”.

 • Procedury ubiegania się o szkolenia indywidualne i grupowe
  Jak wyglądają szczegółowe warunki organizacji szkoleń finansowanych ze środków Funduszu Pracy?

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.