• 15.01.2014

  Raport miesiąca – Przedsiębiorczość w Polsce

  Codziennie wiele osób w naszym kraju otwiera własną firmę. Czy to oznacza, że Polacy są narodem przedsiębiorczym? Czego obawiamy się najbardziej, decydując się na rozpoczęcie własnego biznesu? Opinie Polaków na temat zakładania działalności gospodarczej zweryfikował najnowszy raport Zielonej Linii.

 • 12.11.2013

  Praca nadaje życiu sens, cz. 2

  Często jest tak, że o czymś nie marzymy, a potem się do tego przekonujemy. Jeżeli więc jest tak, że chcieliśmy być aktorką, a zostajemy kimś innym, to może się okazać, że dobrze się stało, bo odkrywamy coś innego – tłumaczy dr Jacek Zakrzewski, psycholog, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

 • 08.11.2013

  Praca nadaje życiu sens, cz. 1

  Najbardziej dewastująca jest pasywność i pogodzenie się ze stanem bezrobocia. Wyjście z tego stanu, choćby do pracy, która ma krótki horyzont czasowy, stwarza nam dodatkowe szanse - tłumaczy dr Jacek Zakrzewski, psycholog, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

 • 25.10.2013

  Raport miesiąca - Absolwenci na rynku pracy

  Czy osoby, które właśnie kończą szkołę lub też niedawno ukończyły studia znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji na rynku pracy? Sprawdzamy opinie Polaków odnośnie sposobów na poprawę losu absolwentów.

 • 24.09.2013

  „Każdy ma szansę pracować tam, gdzie chce…”

  Sukcesy nie przychodzą łatwo – twierdzi Monika Mikowska, autorka bloga jestem.mobi. Mimo to ona znalazła swoją niszę na rynku i udowodniła, że IT to branża idealna dla kobiet.

Strony: 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.