Pracodawcy będą zmuszeni postawić na robotyzację. Liczba wdrożeń wzrośnie nawet o 30 proc.

Luka demograficzna szybko się pogłębia. Braki pracowników coraz trudniej będzie łatać przy pomocy cudzoziemców. Sytuacja na rynku pracy rodzi także presję w obszarze płac.

Masz dość nadgodzin? Pomoże organizacja pracy. Dobra organizacja

Z jednej strony nadgodziny mogą być efektem nadmiaru obowiązków oraz presji – czasu i przełożonych. Z drugiej strony przyczyną pracy po godzinach może być zła organizacja pracy.

PUP Chodzież - Nabór propozycji szkoleniowej na kurs kosmetyczny

Powiatowy Urząd Pracy w Chodzieży zaprasza instytucje szkoleniowe do złożenia w terminie do 21.01.2020 r. do godz. 10:00 propozycji szkoleniowej na zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia...

System SOW - możliwość składania wniosków o dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od 1 stycznia 2020 roku umożliwił osobom niepełnosprawnym składanie wniosków o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych oraz do zakupu...

PUP Chodzież - Zgłaszanie zapotrzebowania na środki rezerwy KFS

W związku z koniecznością oszacowania środków rezerwy potrzebnych na finansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)...

PUP Węgorzewo - Wyposażenie stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej

Powiatowy Urząd Pracy w Węgorzewie, jako podmiot odpowiedzialny za wykonywanie zadań z zakresu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, uczestniczy w podziale środków finansowych Państwowego...

PUP Węgorzewo - Informacja dla osób niepełnosprawnych bezrobotnych i poszukujących pracy

Osoby niepełnosprawne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Węgorzewie jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu mogą korzystać z dostępu do różnych form...

GUS: Ponad milion osób w wieku emerytalnym nadal pracuje

Około 1,37 mln osób w wieku emerytalnym jest aktywnych zawodowo – wynika z danych GUS. Do pracy motywuje ich wolny czas i chęć powiększenia domowego budżetu.

Ile zarabia kierownictwo Netflixa?

W 2019 roku prezes Netflix – Reed Hastings zarobił 31,5 mln USD (ok. 120 mln PLN). Na tą kwotę składa się jego roczne wynagrodzenie wynoszące 700 tys. USD (ok. 2 667 tys. PLN) oraz przychody z...

Wzrost płacy minimalnej w Estonii

Estońskie związki zawodowe pod koniec ubiegłego roku osiągnęły porozumienie z rządzącymi w sprawie wysokości płacy minimalnej od 1 stycznia 2020 roku.

PUP Szczytno - Kurs zakładania i prowadzenia własnej firmy

Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie ogłasza nabór na szkolenie pn. "Kurs zakładania i prowadzenia własnej firmy". Termin realizacji szkolenia uzależniony jest od wyników rekrutacji osób na szkolenie.

Płatne praktyki absolwenckie w administracji skarbowej w woj. warmińsko-mazurskim

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie poszukuje kandydatów do odbycia płatnych praktyk absolwenckich w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie, w Urzędach Skarbowych województwa...

Ile zarabiali Chińczycy w czwartym kwartale 2019 roku?

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w ostatnim kwartale 2019 roku w 38 największych miastach w Chinach wynosiło ok. 8 829 CNY (ok. 4 836 PLN).

PUP Szczytno - Formy wsparcia realizowane w 2020 roku

Po zaopiniowaniu przez Powiatową Radę Rynku Pracy, dokonany został podział środków Funduszu Pracy na formy wsparcia osób bezrobotnych oraz osób pracujących w 2020 roku.

Wzrost wysokość dodatku dla pracowników medycznych

Od 1 stycznia 2020 roku miesięczne wynagrodzenie ratowników medycznych wzrosło o 1 600 PLN brutto w przeliczeniu na etat.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie wyższe o 7,3%

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację na temat wysokości przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w okresie trzech kwartałów.

PUP Szczytno - Sfinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy

Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie ogłasza nabór wniosków dla pracodawców na sfinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

PUP Szczytno - Harmonogram porad grupowych w I kwartale 2020 r.

Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie przygotował harmonogram porad grupowych zaplanowanych na I kwartał 2020 roku.

Już tylko 20 proc. badanych firm planuje podwyżki płac

20 proc. badanych firm planuje na ten rok podwyżki płac - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Grant Thornton.

9 wykresów o zarobkach Polaków, które warto zobaczyć

To, ile zarabiamy, nadal stanowi w Polsce temat tabu. Ale jest coraz więcej publikacji, które przybliżają wynagrodzenia różnych grup zawodowych.
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Napisz do nas - Zielona Linia

Znajdź swój urząd pracy

Wpisz lub wybierz co najmniej jedno kryterium z formularza poniżej. Aplikacja automatycznie podpowie Ci, jakie urzędy pracy znajdują się w wybranej przez Ciebie lokalizacji.