Rok na rynku pracy

Mijający rok 2019 przejdzie do historii jako czas rekordowo niskiego bezrobocia i dalszego wzrostu płac. To był rok pracownika.

Oto najlepsze miejsca do pracy na świecie

HubSpot, Bain & Co. oraz DocuSign to najlepsze miejsca na świecie do pracy na 2020 rok - wynika z zestawienia serwisu Glassdoor. Co ciekawe Facebook i Google wypadły z pierwszej dziesiątki.

WannaBuy chce zmienić rynek świadczeń pozapłacowych

Według raportu Instytutu Staszica świadczenia pozapłacowe oferuje dziś niemal 90 proc. pracodawców.

Urlop ojcowski - nowy benefit dla pracowników

Są już w Polsce pierwsze firmy oferujące pracownikom dodatkowy, pełnopłatny urlop ojcowski, niezależnie od uprawnień wynikających z obowiązującego prawa.

Trudniej będzie unikać płacenia składek, bo inspektor będzie miał dostęp do bazy ZUS

Prawdopodobnie od 2020 roku przedsiębiorcom trudniej będzie uniknąć płacenia składek na ubezpieczenie społeczne za pracowników.

Dodatkowy miesiąc urlopu ojcowskiego w Ikea

Ikea od 1 stycznia przyszłego roku wprowadza miesiąc dodatkowego w pełni płatnego urlopu ojcowskiego. Będzie on obejmować wszystkich ojców dzieci urodzonych po 1 stycznia 2020 roku.

W USA stworzono znacznie mniej miejsc pracy niż przewidywano

W październiku bieżącego roku stworzono 125 tys. nowych etatów. W związku z tym przewidywano, że w listopadzie powstanie 135 tys. miejsc pracy.

Najszczęśliwsi są pracownicy ze Stanów Zjednoczonych

Globalny operator przestrzeni coworkingowych Mindspace w kwietniu bieżącego roku przeprowadził badanie wśród 5 tys. pracowników biurowych.

Ojcowie na opiece, ale jak długo?

Urlop ojcowski bije rekordy popularności, ale obecny trend może odwrócić zmiana przepisów, którą wymusza Bruksela.

PGG szuka wiceprezesów

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Górniczej (PGG) ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska dwóch wiceprezesów tej największej górniczej spółki: ds. produkcji oraz ds. restrukturyzacji aktywów.

Znasz język niemiecki? Bez problemu znajdziesz pracę

Na polskim rynku rośnie liczba inwestycji firm z krajów niemieckojęzycznych. Jednak dostępność pracowników ze znajomością języka Goethego jest ograniczona.

PARP: Będzie klejna edycja programu Go to Brand dla przedsiębiorców

W lutym Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosimy nabór dla przedsiębiorców do konkursu w ramach "Go to Brand". Celem programu jest wsparcie polskich marek, które mają szansę stać się...

Pomorze: Ok. 42,8 tys. cudzoziemców ze 133 krajów ubezpieczonych w ZUS

W pomorskich oddziałach ZUS w końcu października ubezpieczonych było ok. 42,8 tys. cudzoziemców ze 133 krajów – poinformował regionalny rzecznik prasowy ZUS woj. pomorskiego Krzysztof Cieszyński.

Polacy zadowoleni ze swojej pracy, choć mogłoby być lepiej

Jak wynika z najnowszego badania satysfakcji pracowników, przeprowadzonego przez Instytut badawczy Gallupa w 140 krajach, około 29 proc. zatrudnionych na pełny etat ocenia swoją pracę jako dobrą.

Czesi zbliżają się do stanu pełnego zatrudnienia

Jak podał Urząd Pracy Republiki Czeskiej stopa bezrobocia w kraju wyniosła w listopadzie 2,6 proc. Oznacza to spadek o 0,2 proc. rok do roku i najmniejsze bezrobocie od 23 lat.

Pensje w sektorze przedsiębiorstw w roku 2019. Budownictwo i przemysł powyżej średniej

Najwyższe pensje w Polsce tradycyjnie są na Mazowszu, ale tempo ich wzrostu było w tym roku najwolniejsze w kraju. Najszybciej wynagrodzenia rosły w woj. kujawsko – pomorskim.

Boty są coraz mądrzejsze i coraz sprytniejsze. Mogą zabrać wam pracę

W sieci jest ich coraz więcej, są coraz lepiej napisane i coraz sprytniejsze. Boty, bo o nich mowa, zgodnie z wyliczeniami generują połowę ruchu w wirtualnym świecie.

Premia za pozostanie na rynku pracy jest potrzebna

Wskaźnik aktywności zawodowej mamy w Polsce wyjątkowo niski. To negatywnie wpłynie na wysokość emerytur.

Grywalizacja w rekrutacjach i szkoleniach

Co się dzieje, gdy okazuje się, że zatrudniony kandydat nie pasuje do naszej organizacji i kończymy z nim współpracę? Poza kosztami związanymi z rekrutacją, zatrudnieniem i wdrożeniem kandydata,...
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Napisz do nas - Zielona Linia

Znajdź swój urząd pracy

Wpisz lub wybierz co najmniej jedno kryterium z formularza poniżej. Aplikacja automatycznie podpowie Ci, jakie urzędy pracy znajdują się w wybranej przez Ciebie lokalizacji.