Powrót

ePraca - aplikacja dla szukających pracy

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2022-03-23

Dostęp do ofert pracy publikowanych przez urzędy pracy i OHP, powiadomienia o nowych ofertach, informacje o zbliżających się szkoleniach, targach czy giełdach pracy. To niektóre z możliwości jakie daje nowa, bezpłatna aplikacja ePraca, przygotowana przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Od 15 lutego 2022 r. ePraca jest dostępna również dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS.

Wszystkie osoby, które szukają pracy lub chcą mieć stały dostęp do ofert pracy publikowanych przez urzędy pracy i OHP mogą, od 6 października 2021 r., zainstalować bezpłatną aplikację ePraca. Od początku z programu mogli korzystać użytkownicy, którzy mają na swoim urządzeniu mobilnym system Android (aplikację można pobrać ze sklepu Google Play). Od 15 lutego 2022 r. aplikacja została udostępniona również na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS (do pobrania w sklepie AppStore). Obecnie Aplikacja ePraca jest więc dostępna dla każdego, jest całkowicie bezpłatna, nie zawiera reklam i jest w pełni bezpieczna dla użytkowników.

 

Co daje instalacja aplikacji ePraca?

Celem twórców aplikacji ePraca było stworzenie programu, który umożliwi szybki i łatwy dostęp do informacji na temat ofert pracy oraz wydarzeń publikowanych w Centralnej Bazie Ofert Pracy przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy oraz Ochotnicze Hufce Pracy. Dlatego postawiono na czytelny wygląd (interfejs) oraz łatwą i intuicyjną obsługę. Po uruchomieniu ePracy możliwe jest szybkie filtrowanie ofert pracy: według zawodu (wpisując tylko nazwę zawodu) lub według lokalizacji (wpisując nazwę lokalizacji lub kod pocztowy).

 

Inne ważne i przydatne funkcjonalności aplikacji ePraca to:

  • wskazywanie geolokalizacji, czyli wskazanie bieżącej lokalizacji na mapie;
  • wyskakujące powiadomienia (ang. Push) – informacje o nowy ofertach, szkoleniach, targach (funkcjonalność dostępna wyłącznie na Androidzie);
  • miejsca, lokalizator GPS – wyszukiwanie w okolicy, prezentacja na mapie, wyznaczanie mapy dojazdu;
  • połączenia telefoniczne – natychmiastowe wykonywanie połączeń, wysyłanie SMS/email;
  • kalendarz – zapisywanie terminów spotkań lub zaplanowanych wydarzeń (targów, szkoleń);
  • kontakty – zapisywanie danych kontaktowych;
  • mechanizmy podpowiedzi i wyszukiwania;
  • połączenia - bezpośrednie przywołanie numeru telefonu i wywołanie połączenia telefonicznego;
  • konta - proste przywołanie adresu email i wysłanie poczty elektronicznej;
  • subskrypcje – zapisane kryteria wyszukiwania ofert pracy i wydarzeń (funkcjonalność dostępna wyłącznie na Androidzie);
  • publikacja ofert pracy i wydarzeń w charakterze postów na kontach użytkowników w portalach społecznościowych.

 

ePraca ma także korzystny wpływ na zasięg ofert pracy. Dzięki aplikacji pracodawcy, którzy zamieszczają takie bezpłatne oferty za pośrednictwem urzędów pracy w Centralnej Bazie Ofert Pracy, mają możliwość dotarcia do większej liczby potencjalnych pracowników.

Aplikację można pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play na urządzenia mobilne z systemem Android oraz w sklepie AppStore na urządzenia mobilne z systemem iOS.

 

Wojciech Napora (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia)

 

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

 

 


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Zobacz podobne artykuły:

  • Praca marzeń z aplikacją "Moja Praca"
    „Moja Praca” to nowoczesne narzędzie, które ułatwia osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. Sercem aplikacji są symulatory rozmów kwalifikacyjnych, które dają możliwość odpowiedzi na najpopularniejsze pytania rekruterów i sprawdzenie wyników. „Moja Praca” umożliwia także rozwiązywanie testów osobowości i predyspozycji, dzięki którym osoba zainteresowana dowie się, jaka praca najlepiej do niej pasuje. W aplikacji dostępne są również, codziennie aktualizowane, oferty pracy. Dodatkowo, „Moja Praca” umożliwia zapisanie w telefonie w schowku CV, które szybko można dołączyć do odpowiedzi na interesujące ogłoszenie. W aplikacji znajduje się także porcja przydatnych i inspirujących informacji i tekstów. Dlaczego warto ją zainstalować? Odpowiadamy.

  • 10 "bezpiecznych" zawodów [INFOGRAFIKA]
    Gwałtowny rozwój sztucznej inteligencji sprawił, iż pojawiły się obawy co do utrzymania się niektórych stanowisk na rynku pracy. Pomimo swoich wyjątkowych umiejętności ChatGPT nie jest jednak w stanie zastąpić zawodów, w których liczy się empatia i zrozumienie ludzkich emocji. Jakie to zawody? Sprawdźcie.

  • Język korporacji – skróty i pojęcia, które mogą Ci się przydać
    Planujesz pracę w korporacji? Nie daj się zaskoczyć i sprawdź, co oznaczają najpopularniejsze zwroty „korpomowy”.

  • Blisko połowa pracowników gotowa zmienić firmę z powodu szefa
    Atrakcyjne wynagrodzenie nie jest w stanie zatrzymać w firmie pracownika, któremu przeszkadza postawa przełożonego i niełatwe z nim relacje. Mimo że w trudnych ekonomicznie czasach to finanse są głównym motywatorem, ogromny wpływ na zaangażowanie zatrudnionych mają także liderzy. Tymczasem firmy, zatrudniając niewłaściwych, tracą miliony i przegrywają z konkurencją w walce o talenty.

  • 7 pomysłów na pracę dla uzdolnionych kulinarnie [Infografika]
    Szukasz pomysłu na siebie? Masz zamiłowanie do gotowania i lubisz eksperymentować w kuchni? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.

  • Dokąd zmierzasz rynku pracy
    Model pracy w ostatnich 20 latach kształtowany był przede wszystkim przez postępującą globalizację i wymóg konkurencyjności. Prowadziło to do stale rosnącego tempa pracy i presji na jej dalszą intensyfikację. Wyznacznikiem wartości pracownika stała się jego efektywność, a model wynagradzania za efekty napędzał pracujących do coraz większego wysiłku. Potem przyszła pandemia, kryzys, ale także zderzenie z mentalnością młodego pokolenia pracowników, dla których praca zawodowa przestała być bezdyskusyjnym priorytetem. Na naszych oczach rynek pracy podlega głębokiej transformacji.

  • Pierwsza pomoc w poszukiwaniu pracy
    Aby zmiany w życiu zawodowym przebiegły sprawnie i bezproblemowo, należy się do nich odpowiednio przygotować. Od czego zacząć? Mamy dla Was kilka wskazówek.

  • Co może się zmienić w umowie zlecenia w 2023 roku?
    Wprowadzenie pełnego oskładkowania umów zleceń było dyskutowane od wielu lat. W I kwartale 2023 roku planowane jest wprowadzenie rewolucyjnych zmian dotyczących umów cywilnoprawnych. Co może się zmienić i czy ktoś skorzysta na tych zmianach? Sprawdź.

  • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

    Pokaż/ukryj panel komentarzy