Back

WUP Opole - Pomysł na starcie kluczem do biznesu

"Pomysł na starcie kluczem do biznesu" to projekt skierowany do osób od 30. roku życia, bezrobotnych, bez pracy lub osiągających niskie dochody. Skorzystać mogą także odchodzący z rolnictwa.

Projekt oferowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu zakłada udzielenie dotacji na otwarcie działalności gospodarczej w wysokości do 27 000 zł brutto oraz wsparcie pomostowe na pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem firmy. Przez pierwsze sześć miesięcy do 2100 zł brutto/miesiąc i w kolejnych sześciu - 1 600zł brutto/miesiąc. W sumie można otrzymać ponad 49 tys. zł. Dodatkowo, uczestnicy projektu przechodzą szkolenie z zakresu prowadzenia firmy, pisania biznesplanu oraz mają możliwość skorzystania ze wsparcia doradcy finansowego w kwestiach prowadzenia działalności gospodarczej, aby optymalnie i efektywnie wykorzystać przyznaną dotację.

„Poprzednie edycje naboru do projektu cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców Opolszczyzny. W ich wyniku powstało ponad dwieście mikroprzedsiębiorstw, które swoim funkcjonowaniem rozwijają opolską gospodarkę oraz dają dalsze miejsca pracy”.  - dodaje dyrektor WUP Maciej Kalski.

WUP w Opolu rozpoczyna przyjmowanie formularzy rekrutacyjnych od 20 września br. i zakłada, że również podczas tego naboru chętnych na postawienie własnych kroków w biznesie nie zabraknie.

Informacje na temat projektu są dostępne na stronie projektu: www.dotacje.wup.opole.pl i w biurze w Opolu, ul. Rejtana 5 oraz pod numerem telefonu 77 44 17 090, e-mail: dotacje@wup.opole.pl.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, 17.09.2021 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.