Pracodawcy będą zmuszeni postawić na robotyzację. Liczba wdrożeń wzrośnie nawet o 30 proc.

Luka demograficzna szybko się pogłębia. Braki pracowników coraz trudniej będzie łatać przy pomocy cudzoziemców. Sytuacja na rynku pracy rodzi także presję w obszarze płac.

Masz dość nadgodzin? Pomoże organizacja pracy. Dobra organizacja

Z jednej strony nadgodziny mogą być efektem nadmiaru obowiązków oraz presji – czasu i przełożonych. Z drugiej strony przyczyną pracy po godzinach może być zła organizacja pracy.

PUP Chodzież - Nabór propozycji szkoleniowej na kurs kosmetyczny

Powiatowy Urząd Pracy w Chodzieży zaprasza instytucje szkoleniowe do złożenia w terminie do 21.01.2020 r. do godz. 10:00 propozycji szkoleniowej na zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia...

System SOW - możliwość składania wniosków o dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od 1 stycznia 2020 roku umożliwił osobom niepełnosprawnym składanie wniosków o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych oraz do zakupu...

PUP Chodzież - Zgłaszanie zapotrzebowania na środki rezerwy KFS

W związku z koniecznością oszacowania środków rezerwy potrzebnych na finansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)...

PUP Węgorzewo - Wyposażenie stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej

Powiatowy Urząd Pracy w Węgorzewie, jako podmiot odpowiedzialny za wykonywanie zadań z zakresu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, uczestniczy w podziale środków finansowych Państwowego...

PUP Węgorzewo - Informacja dla osób niepełnosprawnych bezrobotnych i poszukujących pracy

Osoby niepełnosprawne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Węgorzewie jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu mogą korzystać z dostępu do różnych form...

GUS: Ponad milion osób w wieku emerytalnym nadal pracuje

Około 1,37 mln osób w wieku emerytalnym jest aktywnych zawodowo – wynika z danych GUS. Do pracy motywuje ich wolny czas i chęć powiększenia domowego budżetu.

Ile zarabia kierownictwo Netflixa?

W 2019 roku prezes Netflix – Reed Hastings zarobił 31,5 mln USD (ok. 120 mln PLN). Na tą kwotę składa się jego roczne wynagrodzenie wynoszące 700 tys. USD (ok. 2 667 tys. PLN) oraz przychody z...

Wzrost płacy minimalnej w Estonii

Estońskie związki zawodowe pod koniec ubiegłego roku osiągnęły porozumienie z rządzącymi w sprawie wysokości płacy minimalnej od 1 stycznia 2020 roku.

PUP Szczytno - Kurs zakładania i prowadzenia własnej firmy

Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie ogłasza nabór na szkolenie pn. "Kurs zakładania i prowadzenia własnej firmy". Termin realizacji szkolenia uzależniony jest od wyników rekrutacji osób na szkolenie.

Płatne praktyki absolwenckie w administracji skarbowej w woj. warmińsko-mazurskim

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie poszukuje kandydatów do odbycia płatnych praktyk absolwenckich w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie, w Urzędach Skarbowych województwa...

Ile zarabiali Chińczycy w czwartym kwartale 2019 roku?

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w ostatnim kwartale 2019 roku w 38 największych miastach w Chinach wynosiło ok. 8 829 CNY (ok. 4 836 PLN).

PUP Szczytno - Formy wsparcia realizowane w 2020 roku

Po zaopiniowaniu przez Powiatową Radę Rynku Pracy, dokonany został podział środków Funduszu Pracy na formy wsparcia osób bezrobotnych oraz osób pracujących w 2020 roku.

Wzrost wysokość dodatku dla pracowników medycznych

Od 1 stycznia 2020 roku miesięczne wynagrodzenie ratowników medycznych wzrosło o 1 600 PLN brutto w przeliczeniu na etat.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie wyższe o 7,3%

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację na temat wysokości przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w okresie trzech kwartałów.

PUP Szczytno - Sfinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy

Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie ogłasza nabór wniosków dla pracodawców na sfinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

PUP Szczytno - Harmonogram porad grupowych w I kwartale 2020 r.

Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie przygotował harmonogram porad grupowych zaplanowanych na I kwartał 2020 roku.

Już tylko 20 proc. badanych firm planuje podwyżki płac

20 proc. badanych firm planuje na ten rok podwyżki płac - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Grant Thornton.

9 wykresów o zarobkach Polaków, które warto zobaczyć

To, ile zarabiamy, nadal stanowi w Polsce temat tabu. Ale jest coraz więcej publikacji, które przybliżają wynagrodzenia różnych grup zawodowych.

Remember! All the materials posted on the portal www.zielonalinia.gov.pl have been drawn up by the editorial group and are for your information. The editors have put a considerable effort to make the provided information accurate and reliable. However, the information does not constitute a binding interpretation of the law.