Urlop bez służbowej poczty i telefonów na wagę złota

Urlop w trakcie którego odbieramy służbowe telefony czy odpisujemy na maile niczemu dobremu nie służy.

BSH poszukuje pracowników sezonowych. Dla najlepszych szansa na stałą pracę

Firma BSH w Łodzi poszukuje 400 osób do pracy sezonowej w zmodernizowanej niedawno fabryce suszarek do ubrań. Poszukiwani są pracownicy na stanowiska związane z produkcją fabryczną.

Odprawa uzależniona od stażu pracy i dodatkowa pensja - Tesco ogłasza regulamin zwolnień

1480 osób obejmą zwolnienia grupowe w Tesco. Ostatnie umowy o pracę zostaną rozwiązane 31 października. Sieć ogłosiła regulamin zwolnień.

Szukasz pracy? W Katowicach dostaniesz ją w niemal każdym zawodzie

Z Barometru Zawodów prognozującego zapotrzebowanie na pracę w poszczególnych zawodach wynika, że w województwie śląskim niemal nie występują zawody nadwyżkowe, czyli takie, w których liczba...

Kodeks pracy ma 45 lat i pożyje jeszcze długo

Równo 45 lat temu, 26 czerwca 1974 roku, wydany został Kodeks pracy. Dokument, który obowiązuje do dziś, przeszedł wiele modyfikacji.

Stopa bezrobocia po raz kolejny spada

Stopa bezrobocia w maju 2019 r. wyniosła 5,4 proc. wobec 5,6 proc. w kwietniu - podał Główny Urząd Statystyczny.

Co piąta firma z branży transportu i logistyki zwiększy zatrudnienie

Co piąta firma zajmująca się transportem i logistyką chce w najbliższym kwartale zwiększyć liczbę pracowników, co trzydziesta planuje redukcje etatów.

Cudzoziemcy w Polsce. Nie tylko pracują, coraz chętniej wydają

Cudzoziemcy przyjeżdżający do Polski zostawiają w naszym kraju coraz więcej pieniędzy - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

W maju upadłość ogłosiły 44 firmy. Odnotowano spadek rok do roku o 4,5 proc.

W maju upadłość ogłosiły 44 firmy. To drugi najlepszy wynik od września 2018 r., gdy upadły 33 przedsiębiorstwa - podała 25 czerwca Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Spadła...

Poczta zatrudni 700 osób na wakacje

Podczas wakacji Poczta Polska zatrudni nawet 700 osób - poinformowała 25 czerwca w komunikacie spółka. Wakacyjna oferta pracy dla Poczty dotyczy m.in. kilkunastu kurortów nadmorskich.

Procter & Gamble promuje urlopy rodzicielskie wśród ojców

Międzynarodowy koncern Procter & Gamble (P&G) wprowadza nową politykę dotyczącą urlopów rodzicielskich i ojcowskich. W ten sposób chce walczyć ze stereotypami na rynku pracy.

Izrael szuka pracowników z sektora cyber security

Branża cyberbezpieczeństwa w Izraelu walczy obecnie z niedoborem pracowników - donosi portal Times of Israel, według którego aby utrzymać obecne tempo wzrostu, sektor potrzebuje zatrudniać 800...

Sztuczna inteligencja to nie jest cel sam w sobie. To narzędzie, nad którym na końcu panuje człowiek

Sztuczna inteligencja to kierunek, od którego nie ma odwrotu. Droga, jaką pokonać musi Europa i Polska, jest długa, w wielu przypadkach kręta, ale konieczna.

Student na zleceniu nie musi płacić składek

Jeżeli student nie ma ukończonych 26 lat to w przypadku takiej umowy nie podlega w ogóle zgłoszeniu do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego. Takie ubezpieczenie student posiada z...

ZUS: Łatwiej będzie potwierdzić zagraniczny staż pracy

Od lipca ZUS będzie wprowadzał system elektronicznej wymiany informacji EESSI, który ma usprawnić współpracę z zagranicznymi urzędami.

Jak obliczyć wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy?

Wyliczając wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy, poza pensją zasadniczą uwzględnia się także między innymi nadgodziny i dodatek funkcyjny.

Pracownicy skarżą się na upał. PIP zasypana skargami

Do połowy czerwca wpłynęło 150 skarg od pracowników w związku z upałami - poinformowała PAP Państwowa Inspekcja Pracy. Skargi dotyczyły wysokiej temperatury i braku zimnych napojów w miejscu pracy.

Zadaniowy czas pracy w 2019. Ile urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi?

Długość urlopu wypoczynkowego pracownika wykonującego obowiązki w ramach zadaniowego systemu czasu pracy zależy od ogólnego stażu pracy zatrudnionego.

Текущие показатели

Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia. Informacje dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz pracodawców. Oferty pracy i szkoleń.

Napisz do nas - Zielona Linia

Znajdź swój urząd pracy

Wpisz lub wybierz co najmniej jedno kryterium z formularza poniżej. Aplikacja automatycznie podpowie Ci, jakie urzędy pracy znajdują się w wybranej przez Ciebie lokalizacji.Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.