E-sport pilnie poszukuje pracowników. Pracodawcy sami muszą ich kształcić

Firmy z branży e-sportu poszukują wielu nowych pracowników. Tych jednak nie ma, bo nikt ich nie kształci. Zadanie to przejmują pracodawcy.

Zarobki członków rad nadzorczych wzrosły aż o 20 proc.

Z analizy firmy Sedlak&Sedlak wynika, ze mediana wynagrodzeń osób zasiadających w radach nadzorczych (RN) spółek notowanych na GPW w 2018 roku wyniosła 47 tys. zł rocznie. Jest to wzrost niemal o...

Te firmy mają wskaźniki rotacji pracowników znacznie poniżej średniej. Poznajcie ich sposoby

Millenialsi nie są roszczeniową grupą z absurdalnymi wymaganiami - mogą być oddanymi i lojalnymi członkami zespołu. Trzeba tylko wiedzieć, jak do nich trafić.

Monitor Rynku Pracy: Kto najczęściej zmienia zatrudnienie?

Jak wynika z „Monitora Rynku Pracy” poziom rotacji nieco spadł. Podobnie jak satysfakcja zatrudnionych, choć spadek ten nie wpłynął na zwiększenie się odsetka osób aktywnie poszukujących pracy. Do...

PZU stawia na sztuczną inteligencję. Pozwala im walczyć z oszustami

Zastosowanie sztucznej inteligencji pozwala skutecznie walczyć z wyłudzeniami w ubezpieczeniach, rocznie udaje się w ten sposób "uratować" kilkadziesiąt milionów złotych - przekonuje prezes PZU...

Budżet państwa pęcznieje. Między 2015 a 2018 r. dochody wzrosły o ponad 30 proc.

Ponad 30 proc. wzrost odnotowały dochody budżetu państwa między 2015 a 2018 rokiem. W 2015 r. opiewały na kwotę 289 mld zł, by w 2018 r. wzrosnąć o niemal 100 mld zł – do 380 mld zł - poinformowało...

WUP Białystok - Konkurs na najlepsze praktyki

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku informuje, że Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM ogłosiła ogólnopolski konkurs na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy „Lider aktywizacji osób...

PUP Kłodzko - Środki na podjęcie działalności gospodarczej

Powiatowy Urząd Pracy w Kłodzku informuje o naborze wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

PUP Jelenia Góra - Środki na działalność gospodarczą

Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze informuje o możliwości zdobycia środków na podjęcie działalności gospodarczej - rekrutacja do projektu osób bezrobotnych powyżej 30. roku życia.

Co piąta osoba szuka wakacyjnej pracy. Gdzie?

Co piąty podejmujący wakacyjne zatrudnienie będzie pracował przy zbiorze owoców i warzyw, 10 proc. podejmie się pracy na stanowisku sprzedawcy, a 8 proc. - pracy fizycznej.

Specjalne strefy ekonomiczne rosną. Do końca 2018 zainwestowano w nich blisko 119,2 mld zł

Do końca 2018 roku w specjalnych strefach ekonomicznych działających w Polsce zainwestowano blisko 119,2 mld zł - wynika z danych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Zwolnienia lekarskie. Ile chorowaliśmy w maju?

Produkcja spożywcza, automotive, logistyka czy przemysł – gdzie najczęściej chorowali pracownicy w maju 2019 r.?

Prezesi polskich firm o motywowaniu pracowników

Co dziś motywuje pracowników, a co prezesów? Czym w ogóle jest motywacja i jak dbają o nią małe, a jak duże firmy?

PUP Konin - Środki dla osób niepełnosprawnych

Powiatowy Urząd Pracy w Koninie przedłuża nabór wniosków o przyznanie osobie niepełnosprawnej środków na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni...

PUP Jelenia Góra - Refundacja kosztów wyposażenia stanowiska

Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze informuje o naborze wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy dla bezrobotnych do 30. roku życia.

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami

W ostatnich dniach niektórzy z klientów ZUS otrzymali maile zatytułowane „Składka” z informacją o błędnie opłaconych składkach.

ZUS daje 50 milionów złotych na poprawę warunków pracy

Do 16 sierpnia przedsiębiorcy mają czas na złożenie wniosku do ZUS o dofinansowanie na poprawę warunków pracy.

PUP Nowy Tomyśl - Roboty publiczne

Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Tomyślu ogłasza nabór wniosków o organizację robót publicznych.

Pozew o mobbing również w czasie zatrudnienia

W przypadku mobbingu, pracownik będzie mógł dochodzić odszkodowania od pracodawcy nawet wtedy, gdy nie rozwiązał z nim stosunku pracy - przewiduje ustawa przygotowana przez prezydenta.

PUP Wrocław - Nabór do służby przygotowawczej

Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu trwa nabór wniosków na III turnus Służby Przygotowawczej.

Napisz do nas - Zielona Linia

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.