"Uprzejmie informuję, iż...", "Pragnę nadmienić...", czyli jak nie pisać CV

- Analizując aplikację kandydatki, znalazłem w jej liście motywacyjnym i w CV (w CV???) sformułowania w stylu "Uprzejmie informuję, iż..." (...) Miałem wrażenie, że zamiast dokumentów aplikacyjnych...

BMW zlikwiduje 6 tys. miejsc pracy. Są też zmiany w kierownictwie

Koncern motoryzacyjny BMW planuje zlikwidować w Niemczech do 6 tys. miejsc pracy. Redukcja zatrudnienia miałaby nastąpić do 2022 roku w ramach programu ograniczania kosztów.

Kto zostanie bizneswoman 2019 roku?

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką po raz kolejny poszukuje i nagradza wyjątkowe przedsiębiorczynie i przedsiębiorców - kobiety. Co ważne wyróżni także mężczyzn, którzy wspierają kobiety w swoich...

Ratownicy medyczni doczekają się dodatkowych urlopów. Będzie nowe prawo

Uregulowanie w sposób kompleksowy kwestii wykonywania zawodu ratownika medycznego oraz utworzenie ram prawnych dla działania samorządu ratowników i zasad ich odpowiedzialności zawodowej.

Pracodawcy i związkowcy: Pieniądze z Funduszu Pracy na szkolenia pracowników

Pracodawcy i związkowcy domagają się utworzenia Funduszu Podnoszenia Kompetencji i Kwalifikacji, który miałby wspierać pracowników w procesie ciągłego uczenia się w miejscu pracy.

Który dyrektor musi wyrazić zgodę na urlop dla poratowania zdrowia?

Jestem nauczycielką. Wybieram się na urlop dla poratowania zdrowia od 1 września. Dyrektor mojej szkoły kończy kadencję 31 sierpnia i od 1 września będzie urzędował nowy dyrektor.

JSW będzie zwiększać zatrudnienie

Jastrzębska Spółka Węglowa rozpoczęła proces przenoszenia pracowników do nowo budowanej kopalni Bzie-Dębina. Obecnie zakład zatrudnia 223 osoby, a do końca roku ich liczba wzrośnie do 300.

Strajk w Ryanairze. Tym razem potrwa 7 dni

Część pilotów Ryanaira zapowiedziała nową falę strajku w dniach 18, 19, 21, 23, 25, 27 i 29 września. Przewoźnik jednak twierdzi, że większość lotów odbędzie się zgodnie z harmonogramem, ponieważ...

Inżynierów przybywa szybciej niż patentów

O3,9 proc. wzrosła w 2018 r. w krajach Unii Europejskiej liczba naukowców i inżynierów. Najwięcej jest ich w Wielkiej Brytanii i w Niemczech.

Biegły rewident czyli specjalizacja, z którą warto związać przyszłość

Biegły rewident atestuje (bada lub przegląda) sprawozdania finansowe przygotowane przez firmy. To wąska i interdyscyplinarna specjalizacja, z którą warto wiązać przyszłość.

Brakuje prawników. Czy studenci zapełnią tę lukę?

Od kilku lat branża prawna boryka się z problemem zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników. Najnowsze informacje o studentach prawa zebrała firma HRK.

HR powinien być wzorem dla innych - mówi Wojciech Mroczyński z OSHEE, były szef HR w Amreście

- Słowo, które najczęściej słyszę podczas moich rozmów z HR-em, to „narzędzia”, a nie „ludzie”. To paradoks. HR to dział, któremu na sercu powinny leżeć kwestie ludzkie, a jednak na pierwszym...

Roboty i automatyzacja Polakom niestraszne

74 proc. polskich pracowników uważa, że ich miejsca pracy nigdy nie zostaną zautomatyzowane. To główna konkluzja nowego raportu ADP.

Studenci prymusi IT mogą liczyć na pomoc

Fundusz Stypendialny Grupy Pracuj wspiera najzdolniejszych studentów I roku kierunków informatycznych. Decyzją kapituły funduszu w tym roku stypendium uzyskało 12 osób. Poza comiesięcznym wsparciem...

Biała lista, czyli nowy wykaz podatników VAT

Od 1 września 2019 r. przedsiębiorcy mają możliwość weryfikacji współpracujących z nimi firm za pomocą tzw. białej listy, czyli nowego elektronicznego wykazu informacji o podatnikach VAT...

Dni otwarte Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach

Dnia 7 października 2019 r. w godzinach 9:00-14:00 organizowany jest Dzień Otwarty w Placówce Straży Granicznej we Wrocławiu-Starachowicach, gdzie będzie można zdobyć informację na temat procesu...

PUP Kamienna Góra - Zaproszenie dla przedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Kamiennej Górze zaprasza przedsiębiorców na spotkanie z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w dniu 25.09.2019 r. o godzinie 10:00.

PUP Legnica - Konkurs na stanowisko specjalisty w zakresie pedagogiki

Prezes Sądu Okręgowego w Legnicy ogłasza konkurs na jedno stanowisko specjalisty w zakresie pedagogiki w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów przy Sądzie Okręgowym w Legnicy z siedzibą w...

PUP Legnica - Konkurs na staż urzędniczy w Prokuraturze Rejonowej

Prokurator Okręgowy w Legnicy ogłasza konkurs na staż urzędniczy w Prokuraturze Rejonowej w Złotoryi, docelowo na stanowisko Urzędnika-informatyka.
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Napisz do nas - Zielona Linia

Znajdź swój urząd pracy

Wpisz lub wybierz co najmniej jedno kryterium z formularza poniżej. Aplikacja automatycznie podpowie Ci, jakie urzędy pracy znajdują się w wybranej przez Ciebie lokalizacji.