Sąd: Większościowy wspólnik nie może być pracownikiem spółki

Prezes zarządu, który posiada prawie wszystkie udziały w spółce, nie może zostać jej pracownikiem.

W kwietniu emeryci i renciści dostaną informację o waloryzacji i tzw. trzynastce

Ponad 700 mln zł więcej będzie kosztowała budżet państwa tegoroczna waloryzacja rent i emerytur – potwierdziła we wtorek informacje Prawa.pl prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Kaufland otwiera nowe sklepy i szuka pracowników

Do końca marca 2020 r. Kaufland otworzy trzy nowe markety, a kolejne trzy w drugiej połowie. Wkrótce ruszą rekrutacje do nowych placówek – informuje serwis dlahandlu.pl.

Holandia wprowadza obowiązek zgłaszania pracowników delegowanych

Nadchodzi ważna zmiana dla delegujących pracowników do Holandii. Od 1 marca 2020 r. zgłoszenie pracownika delegowanego w transporcie do pracy w Holandii dla przewozów kabotażowych, przewozów...

Ministerstwo: Dynamika wynagrodzeń najwyższa od lipca 2019 r

Wzrost średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw wzrósł w styczniu o 7,1 proc. rdr, oznacza, że dynamika wynagrodzeń w ujęciu rocznym była najwyższa od lipca 2019 r. - wskazali analitycy...

PKO BP: Rynek pracy jest obecnie mniej "rozgrzany" niż na początku 2019 roku

Wpływ podwyżki płacy minimalnej na dynamikę wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw był mniejszy niż zakładaliśmy.

Punkty za kwalifikacje. Wielka Brytania przedstawiła nowy system imigracyjny

Brytyjski rząd przedstawił w środę plany nowego punktowego systemu imigracyjnego, który ma obowiązywać od początku 2021 roku. Zrówna on status obywateli UE i pozostałych państw.

Wysoka kultura, niskie zarobki. Pracownicy muzeów mają dość niskich płac

Wykształcenie – doktor nauk humanistycznych, staż pracy – 15 lat, stanowisko – kustosz, zarobki – 1988 zł na rękę. Tak było jeszcze w połowie 2018 roku. Czy jest lepiej?

Zarząd i pracownicy Petrobras w klinczu

Od 1 lutego w firmie trwa strajk, którego powodem jest strategia na przyszłość. Związkowcy nie są zachwyceni planem odchodzenia przez pracodawcę od kluczowych planów dotyczących wydobycia nafty i...

Mizerne dane z rynku pracy. Polskie firmy nie rosną

Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw zwiększyło się w styczniu o zaledwie 1,1 proc. rok do roku, najmniej od jesieni 2015 r. Podwyżka płacy minimalnej nie rozpędziła zaś wzrostu ogółu wynagrodzeń.

7 pytań i odpowiedzi dot. konkursu „Od wykluczenia do aktywizacji”

Trwa nabór do otwartego konkursu ofert „Od wykluczenia do aktywizacji. Edycja 2020”. Oferty można składać do 2 marca br. Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Wyrównywanie różnic między regionami - wnioski do 28 lutego

Do 28 lutego samorządy powiatowe mogą zgłaszać do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wnioski o dofinansowanie inicjatyw wyrównujących różnice między regionami.

Przeciętna brytyjska pensja w górę. Przekroczyła poziom sprzed kryzysu

Przeciętna tygodniowa pensja w Wielkiej Brytanii w grudniu zeszłego po raz pierwszy przekroczyła poziom sprzed kryzysu gospodarczego z lat 2008-2009, podał we wtorek brytyjski urząd statystyczny ONS.

W Polsce zabraknie miliona pracowników

Przedsiębiorcy mają problem ze znalezieniem pracowników o takich kompetencjach, jakie są potrzebne do prawidłowego działania ich firm. W przyszłości może być o nich jeszcze trudniej, bo polskie...

Najpierw pensje pracowników, potem podatki. Zobacz, co w pierwszej kolejności opłacają firmy

Wynagrodzenia pracowników, podatki do urzędu skarbowego i składki ZUS to zobowiązania, które polscy przedsiębiorcy płacą w pierwszej kolejności - wynika z badania „Priorytety płatności”.

Młodzi Polacy i Niemcy wobec bezrobocia i umów śmieciowych

Na przykładzie młodych Polaków i Niemców naukowcy zbadali, w jakim stopniu trudna sytuacja na rynku pracy przekłada się na poglądy polityczne, skłonność do buntu i aktywność młodych.

Polacy nie chcą przechodzić na emeryturę

Spadła liczba osób kończących pracę tuż po osiągnięciu wieku emerytalnego. Coraz więcej osób wstrzymuje się z decyzją o przejściu na emeryturę co najmniej o kilka miesięcy, gdyż dodatkowy rok pracy...

Raport: Wynagrodzenia dla pracowników i podatki priorytetem dla firm

Polscy przedsiębiorcy w pierwszej kolejności opłacają wynagrodzenia pracowników, podatki do urzędu skarbowego i składki ZUS. Mniejszym priorytetem są m.in. faktury wystawione przez kluczowych...

Sytuacja Ukraińców stabilniejsza

Do rekordowej liczby prawie 445 tysięcy wzrosła w 2019 r. liczba zezwoleń na pracę w Polsce dla cudzoziemców.To głównie rezultat zatrudniania na dłużej coraz większej grupy Ukraińców.

Zaskoczenie na Wyspach. Rekordowe zatrudnienie mimo brexitu

Wbrew zamieszaniu wywołanemu brexitem i związanymi z tym obawami w iście imponującym tempie wzrosło w Wielkiej Brytanii zatrudnienie w czwartym kwartale.
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Napisz do nas - Zielona Linia

Znajdź swój urząd pracy

Wpisz lub wybierz co najmniej jedno kryterium z formularza poniżej. Aplikacja automatycznie podpowie Ci, jakie urzędy pracy znajdują się w wybranej przez Ciebie lokalizacji.