Ratownicy medyczni doczekają się dodatkowych urlopów. Będzie nowe prawo

Uregulowanie w sposób kompleksowy kwestii wykonywania zawodu ratownika medycznego oraz utworzenie ram prawnych dla działania samorządu ratowników i zasad ich odpowiedzialności zawodowej.

Kto zostanie bizneswoman 2019 roku?

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką po raz kolejny poszukuje i nagradza wyjątkowe przedsiębiorczynie i przedsiębiorców - kobiety. Co ważne wyróżni także mężczyzn, którzy wspierają kobiety w swoich...

BMW zlikwiduje 6 tys. miejsc pracy. Są też zmiany w kierownictwie

Koncern motoryzacyjny BMW planuje zlikwidować w Niemczech do 6 tys. miejsc pracy. Redukcja zatrudnienia miałaby nastąpić do 2022 roku w ramach programu ograniczania kosztów.

"Uprzejmie informuję, iż...", "Pragnę nadmienić...", czyli jak nie pisać CV

- Analizując aplikację kandydatki, znalazłem w jej liście motywacyjnym i w CV (w CV???) sformułowania w stylu "Uprzejmie informuję, iż..." (...) Miałem wrażenie, że zamiast dokumentów aplikacyjnych...

Pracodawcy i związkowcy: Pieniądze z Funduszu Pracy na szkolenia pracowników

Pracodawcy i związkowcy domagają się utworzenia Funduszu Podnoszenia Kompetencji i Kwalifikacji, który miałby wspierać pracowników w procesie ciągłego uczenia się w miejscu pracy.

Certyfikat w marketingu? To może być dobry pomysł

Rynek pracy w branży reklamowej jest bardzo dynamiczny. Specjalista od komunikacji musi mieć odpowiednie umiejętności i portfolio. Podpowiadamy, jak potwierdzić te umiejętności na przykładzie...

Który dyrektor musi wyrazić zgodę na urlop dla poratowania zdrowia?

Jestem nauczycielką. Wybieram się na urlop dla poratowania zdrowia od 1 września. Dyrektor mojej szkoły kończy kadencję 31 sierpnia i od 1 września będzie urzędował nowy dyrektor.

Strajk w Ryanairze. Tym razem potrwa 7 dni

Część pilotów Ryanaira zapowiedziała nową falę strajku w dniach 18, 19, 21, 23, 25, 27 i 29 września. Przewoźnik jednak twierdzi, że większość lotów odbędzie się zgodnie z harmonogramem, ponieważ...

JSW będzie zwiększać zatrudnienie

Jastrzębska Spółka Węglowa rozpoczęła proces przenoszenia pracowników do nowo budowanej kopalni Bzie-Dębina. Obecnie zakład zatrudnia 223 osoby, a do końca roku ich liczba wzrośnie do 300.

Inżynierów przybywa szybciej niż patentów

O3,9 proc. wzrosła w 2018 r. w krajach Unii Europejskiej liczba naukowców i inżynierów. Najwięcej jest ich w Wielkiej Brytanii i w Niemczech.

PUP Świdnica - Porady grupowe w IV kwartale 2019 roku

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy udostępnił harmonogram porad grupowych dla bezrobotnych i poszukujących pracy w IV kwartale 2019 roku.

Biegły rewident czyli specjalizacja, z którą warto związać przyszłość

Biegły rewident atestuje (bada lub przegląda) sprawozdania finansowe przygotowane przez firmy. To wąska i interdyscyplinarna specjalizacja, z którą warto wiązać przyszłość.

PUP Świdnica - Nabór na stanowisko Wychowawca w Świetlicy Środowiskowej

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy informuje o naborze na stanowisko Wychowawca w Świetlicy Środowiskowej w Świebodzicach.

Roboty i automatyzacja Polakom niestraszne

74 proc. polskich pracowników uważa, że ich miejsca pracy nigdy nie zostaną zautomatyzowane. To główna konkluzja nowego raportu ADP.

Brakuje prawników. Czy studenci zapełnią tę lukę?

Od kilku lat branża prawna boryka się z problemem zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników. Najnowsze informacje o studentach prawa zebrała firma HRK.

Studenci prymusi IT mogą liczyć na pomoc

Fundusz Stypendialny Grupy Pracuj wspiera najzdolniejszych studentów I roku kierunków informatycznych. Decyzją kapituły funduszu w tym roku stypendium uzyskało 12 osób. Poza comiesięcznym wsparciem...

VIII Strzegomskie Targi Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy z filią w Strzegomiu zaprasza na VIII Strzegomskie Targi Pracy, które odbędą się 25 września 2019 r. w godzinach 10:00 - 13:00.

HR powinien być wzorem dla innych - mówi Wojciech Mroczyński z OSHEE, były szef HR w Amreście

- Słowo, które najczęściej słyszę podczas moich rozmów z HR-em, to „narzędzia”, a nie „ludzie”. To paradoks. HR to dział, któremu na sercu powinny leżeć kwestie ludzkie, a jednak na pierwszym...

PUP Świdnica - Konkurs na staż urzędniczy w Prokuraturze Okręgowej

Prokurator Okręgowy w Świdnicy ogłasza konkurs o naborze kandydatów na staż urzędniczy w jednostkach organizacyjnych prokuratur okręgu świdnickiego.

PUP Środa Śląska - Targi Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej zaprasza na Targi Pracy, które odbędą się 25 września 2019 r. w godzinach 10:00 - 13:00.
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.