Marynarze zwolnieni z podatku PiT. Jest podpis prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która poszerza zwolnienie z PIT dochodów marynarzy.

Jest ich w Polsce 350 tysięcy. O ich zarobkach krążą legendy

Dzisiaj (13 września) wypada dokładnie 256. dzień roku, czyli liczba wszystkich możliwych wartości jednego bajtu informacji w jego najpopularniejszej, 8-bitowej postaci.

Wzięli pod lupę pracowników biurowych. Odkryli pięć osobowości

Ekomaniacy stawiający na ekologię i elastyczność. Rozsądni, tradycyjni i przywiązani do swoich biurek. Skupieni na work-life balance i wymagający jasnych metod komunikacji.

Niemcy. Spada liczba zatrudnianych na umowach terminowych

Za Odrą odnotowano w 2018 r. 38 proc. nowo zatrudnionych, którym zaoferowano terminowe umowy. To mnie niż w 2017 roku.

Dlaczego pracownicy nie chcą zmienić pracy? Szef odgrywa w tym istotną rolę

Sympatia do organizacji i przełożonych (60 proc.) oraz dobra atmosfera w zespole (53 proc.) to dwa główne czynniki, które zniechęcają ludzi do zmiany pracy. To też dwa elementy, które w dużej...

Dziś piątek 13-go. Co zawód, to przesąd

Komu od czasu do czasu nie zdarzyło się ominąć stojącą drabinę, trzymać kciuki czy splunąć na widok czarnego kota? Dziś piątek trzynastego - dzień, w którym przesądy i zabobony królują.

Strajk personelu naziemnego holenderskich linii lotniczych

Osoby zajmujące się obsługą bagażową oraz personel naziemny holenderskich linii lotniczych KLM zapowiadają strajk, który ma odbyć się 15 września bieżącego roku.

Pracownicy z Polski rzadziej emigrują

Maleje liczba pracowników z Polski, którzy chcą wyjechać za granicę. W bieżącym roku liczba osób chętnych do wyjazdu za granicę jest najniższa od lat i o 8,6% niższa w stosunku do roku ubiegłego.

Zmiana pracy, zmiana wymiar urlopu wypoczynkowego, ile dni przysługuje?

Z dniem 30 czerwca br. moja umowa o pracę na czas nieokreślony ulega rozwiązaniu na mocy porozumienia stron. U nowego pracodawcy do końca roku będzie mi przysługiwało 13 dni urlopu. Czy w związku z...

Dobre zmiany w kpc, kontrowersyjny obowiązek przywrócenia do pracy po nieprawomocnym wyroku

Uchwalony niedawno pakiet zmian w procedurze cywilnej wprowadza też szereg pozytywnych zmian w odniesieniu do spraw z zakresu prawa pracy.

Kalifornia zmienia prawo. Gig economy w odwrocie?

Stanowe prawo Kalifornii wzbogaci się o ustawę, która poprawi sytuację pracujących na zleceniach. Dokument przeszedł przez stanowy Senat.

Brexit. Pracownicy fabryki Mini trafią na przymusowy urlop

BMW zapowiada, że zamknie na dwa tygodnie fabrykę samochodów Mini w Oxfordzie. Przestój ma związek z importem części, który może stanąć po brexicie.

Europejczycy i Azjaci różnie patrzą na roboty, które zabierają im pracę

Amerykanie i Europejczycy mniej obawiają się, że roboty zabiorą im pracę. Większy lęk odczuwają mieszkańcy Azji.

Niekontrolowana rotacja pracowników wychodzi drożej, niż podwyżka

Koszt rotacji na jednym stanowisku pracy wynosi przeciętnie od 93 proc. do nawet 200 proc. rocznego wynagrodzenia. Od razu wizja spełnienia prośby pracownika o podwyżkę nie jest taka zła...

Dział prokuratorski w PIP. Związkowa Alternatywa z nowym postulatem

Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa postuluje zmianę zakresu kompetencji Państwowej Inspekcji Pracy. Domaga się radykalnego wzrostu wydatków budżetowych na PIP i przyznanie inspektorom nowych...

Auchan patronuje klasom cukierniczym. Liczy na przyszłych pracowników

Dnia 30 sierpnia została podpisana umowa pomiędzy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym w Piasecznie a Auchan Retail Polska.

Młodych mniej, starszych więcej. Jak firmy poradzą sobie z tym wyzwaniem?

Jakieś 70 lat temu ludzie powyżej 65 lat stanowili jedynie 5 proc. populacji na całym świecie. W 2050 roku ten poziom może osiągnąć nawet 80 proc.. Jak poradzą sobie z tym wyzwaniem firmy, które...

Kraków biurami i outsourcingiem stoi

Z ponad 300 tys. mkw. powierzchni biurowej wynajętej w pierwszej połowie tego roku w największych ośrodkach biznesowych w kraju, poza Warszawą, aż 140 tys. mkw. biur zakontraktowane zostało w...

Elektroniczna rejestracja w urzędzie pracy

Planujesz rejestrację w urzędzie pracy? Sprawdź, czy możesz uzyskać status osoby bezrobotnej oraz jak się zarejestrować elektronicznie!

Twój organizm reaguje alergicznie na pracę? To może być Syndrom Chorego Budynku

Podczas pracy zauważasz u siebie dolegliwości, takie jak szczypanie oczu, częste bóle głowy, powracające infekcje górnych dróg oddechowych, senność i ciągłe rozdrażnienie? Mogą one być pierwszymi...
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.