PUP Bełchatów - Bon na zasiedlenie

Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie prowadzi nabór wniosków o bon na zasiedlenie.

PUP Bełchatów - IV Forum Gospodardcze Powiatu Bełchatowskiego

Samorząd Powiatu Bełchatowskiego, Starosta Bełchatowski oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie zapraszają na IV Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego.

PUP Bełchatów - Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie informuje o naborze wniosków o sfinansowanie szkoleń w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

PUP Piotrków Trybunalski - Program specjalny pn. "Kobieta - Praca - Możliwości II"

Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczyna realizację programu specjalnego pn. „Kobieta – Praca – Możliwości II" w okresie 1.03.2019 r. - 31.01.2020 r.

PUP Piotrków Trybunalski - Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim w terminie od 1.04.2019 roku do 5.04.2019 roku będzie prowadził nabór wniosków o przyznanie środków KFS na sfinansowanie kształcenia ustawicznego...

Stażysta lekarz i lekarz dentysta otrzymywać będą po 2465 zł miesięcznie

Lekarz i lekarz dentysta, odbywający staż podyplomowy, otrzymają od 1 lipca 2019 r. zasadnicze wynagrodzenie miesięczne w wysokości 2465 zł.

PUP Piotrków Trybunalski - Nabór wniosków o organizację stażu

Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w terminie od 11.03.2019 r. do 22.03.2019 r. będzie przyjmował wnioski pracodawców o organizację stażu dla osób bezrobotnych.

Nowoczesne i atrakcyjne biuro to często karta przetargowa pracodawcy

– Nie ma wątpliwości, że nowoczesne biuro wspiera wzorce pracy, jakie dzisiaj chcemy uzyskać. Potrzebujemy pracowników dużo bardziej kreatywnych i przede wszystkim zadowolonych ze swojej pracy.

Oponiarska marka Goodyear zwolni w Niemczech 1100 osób

Niemieckie fabryki Goodyeara ulokowane w miejscowościach Hanau i Fulda (Hesja) przejdą restrukturyzację. Jej efektem ma być odchudzenie kadr obu zakładów w sumie o ok. 1100 osób.

Nagroda jubileuszowa a ZUS – czy pracodawca może „wykupić się” od nagrody jubileuszowej?

Nierzadko w zakładowych źródłach prawa pracy, tj. np. w układzie zbiorowym prawa pracy, regulaminie wynagrodzeń czy też w samej umowie z pracownikiem, istnieją regulacje dotyczące wypłaty nagrody...

Wdrożenie operacyjne PPK z perspektywy pracodawcy

Z dniem 1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), która w praktyce zacznie obowiązywać w drugiej połowie 2019 roku.

Żółtek: PPK stworzy pracodawcom nowe możliwości w konkurowaniu o pracowników

Reforma emerytalna związana wprowadzeniem Pracowniczych Planów Kapitałowych otwiera przed pracodawcami nowe możliwości w konkurowaniu o pracowników.

BIG InfoMonitor: mniej przedsiębiorców skarży się na zatory płatnicze

W I kwartale tego roku do 49 proc. spadł odsetek przedsiębiorstw, którym kontrahenci w ostatnich 6 miesiącach opóźnili płatności o ponad 60 dni - wynika z badania na temat zatorów płatniczych,...

Mocny rynek pracy w lutym

Pierwsze dane z gospodarki za luty są solidne. Zatrudnienie i wynagrodzenia rosną w mocnym tempie, można nawet powiedzieć, że początek roku na rynku pracy jest lepszy od oczekiwań.

Resort przedsiębiorczości szykuje kolejne ułatwienia dla firm

Wydłużenie terminu rozliczenia VAT w imporcie, ułatwienie w zgłaszaniu reklamacji dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, prawo do błędu zakładanie spółek bez utraty statusu...

Sukcesja spółek będzie łatwiejsza, zachowek mniej groźny

Ministerstwo przedsiębiorczości przygotowało zmiany ułatwiające sukcesję firm. Pozwolą one prowadzić spółkę po śmierci jednego z udziałowców, zrzec się zachowku lub rozłożyć jego zapłatę na raty.

Fiskus przełknie kieliszek wina, ale cała butelka - ryzykowna

Skarbówka potwierdziła właśnie, że jedzenie i napoje kupione podczas spotkania z klientem mogą być kosztem uzyskania przychodów firmy.

Trudno skontrolować BHP na budowie, gdy nikt nie mówi po polsku

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy mają problemy z rozpoczęciem niektórych kontroli na budowach, ponieważ często okazuje się, że w momencie ich przybycia nikt nie włada tam polskim językiem.

Darmowe narzędzia i wtyczki niezbędne dla SEO

25.04.2019 Data webinarium: 25 kwietnia 2019 r, godz. 11:00 Na tym webinarze pokażemy Wam najlepsze darmowe narzędzia i wtyczki bardzo pomocne przy optymalizacji serwisu i...
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.