Raport Michael Page. Zdobycie nowych kompetencji najczęstszym powodem zmiany pracy

Zdobycie nowych kompetencji, lepsze zarobki oraz chęć rozwoju zawodowego, to najczęstsze powody zmiany pracy przez polskich pracowników. Takie wnioski płyną z najnowszego badania przeprowadzonego...

W Polsce mamy bardzo dużo baristów z prawdziwą pasją do kawy

Mistrzostwa Barista of The Year po raz pierwszy w Polsce odbyły się 2011. roku. Natomiast od 2014. roku nasz kraj jest także gospodarzem Finału Europejskiego.

Pijawki lekarskie z Namysłowa na pomoc astronautom

Pochodzące z hodowli w Namysłowie pijawki lekarskie ponownie zostały włączone do badań związanych z misjami kosmicznymi, które rozpoczęły się w bazie naukowej Lunares na terenie byłej jednostki...

Cisco szuka młodych talentów

Małopolska placówka firmy Cisco chce szukać młodych talentów i dobrymi warunkami pracy przekonywać do siebie ekspertów z branż przyszłości - wskazał dyrektor centrum Cisco w Krakowie Ramon Tancinco.

Pracownicy z Florydy domagają się podniesienia minimalnej stawki

Pracownicy i związkowcy z Florydy domagają się płacy minimalnej na poziomie 15 USD. Obecnie godzinowa stawka minimalna na Florydzie wynosi 8,46 USD.

Płace w Wielkiej Brytanii rosną szybciej w obliczu Brexitu

W ciągu ostatnich 3 miesięcy wynagrodzenia pracowników w Wielkiej Brytanii rosły najszybciej w ciągu ostatnich 10 lat.

Ile wynosiło przeciętne wynagrodzenie w marcu?

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację na temat przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw w marcu 2019 roku.

Wynagrodzenia analityków biznesowych w Warszawie w 2018 roku

Mediana wynagrodzeń analityków biznesowych w Warszawie w 2018 roku wyniosła 8 000 PLN. 25% analityków zarabia powyżej 11 000 PLN, a 25% poniżej 6 300 PLN.

Wynagrodzenia w księgowości w 2018 roku

W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń w 2018 roku wzięły udział 1172 osoby pracujące w księgowości, z czego 78% stanowiły kobiety. 74% uczestników badania ma nie więcej niż 35 lat, 81% ma...

SA: Odszkodowanie za utracony zarobek niełatwo wykazać

Po wypadku powódka uzyskiwała niższy dochód z prowadzonej działalności gospodarczej. Różnica w dochodach nie była jednak znacząca.

Zmiany w prawie utrudnią badanie trzeźwości pracowników

Zmiany w Kodeksie pracy, które wynikają z wprowadzenia RODO, mogą utrudnić pracodawcom badanie stanu trzeźwości pracowników.

Czy zgodzić się na rozwiązanie umowy?

Dostałam ustną propozycję rozstania się z pracodawcą w związku z koniecznością cięcia przez niego kosztów. Właśnie kończę 60 lat. Do uzyskania uprawnień do pobierania emerytury pozostało mi 11...

Okres wypowiedzenia pracownika oświaty

Pracownik był zatrudniony w oświacie jako nienauczyciel. Pracownik ten złożył wypowiedzenie umowy o pracę z dniem 23.12.2016 r. za 2-tygodniowym wypowiedzeniem. Czy ten okres jest prawidłowy?

Firmy chcą zatrudniać, nie chcą inwestować

Ruszą, nie ruszą; ruszą, nie ruszą; ruszą, nie ruszą? Pytanie o to, kiedy firmy w Polsce zareagują na świetną koniunkturę porządnym wzrostem nakładów inwestycyjnych, od dawna nurtuje ekonomistów.

Poranna dyskoteka w drodze do pracy? W Portugalii upowszechnia się nowy zwyczaj

W portugalskich dużych miastach upowszechnia się koncept porannych dyskotek, w których wizyta służy nabraniu sił przed pracą. Zabawie towarzyszy dużo muzyki, taniec i... zakaz picia alkoholu.

Ciastka na szkoleniu służbowym, czyli co jest kosztem podatkowym

Brak jednoznacznej definicji kosztów reprezentacyjnych w firmie utrudnia podatnikom rozliczanie się z fiskusem. Oszczędności pozyskane dzięki odliczeniu wydatków firmowych nadal są wielką niewiadomą.

Dzięki matematyce można nieźle zarobić. Quant to zawód przyszłości

Osoby, które mają uzdolnienia matematyczne przez najbliższe lata nie muszą obawiać się braku perspektyw.

Ponad 50 mln zł na rozwój przedsiębiorczości

Ponad 51 mln złotych na rozwój małych i średnich firm przeznaczył zarząd województwa świętokrzyskiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pieniądze będą przeznaczone na usługi...

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców na temat kreowania silnej marki

Kreowanie silnej marki i tworzenie kampanii marketingowych to zagadnienia, które będą poruszane w czasie IV edycji Akademii Aeropolis.

Raport NBP nie pozostawia złudzeń. Czeka nas pogorszenie kondycji firm

W świetle oczekiwań na II kw. 2019 r. można się spodziewać wyraźnego pogorszenia kondycji przedsiębiorstw. Wskaźnik prognoz ich sytuacji własnej spadł do najniższego poziomu w ciągu pięciu lat.
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.