AKTUALNOŚCI DLA Przedsiębiorcy

 

 • 24.01.2020

  Mikrorachunek podatkowy

  Płatniku VAT, PIT i CIT pamiętasz o mikrorachunku podatkowym? Od stycznia zapłacisz te podatki tylko na indywidualny rachunek podatkowy.

 • 26.08.2019

  Inkubatory przedsiębiorczości

  Wiele osób marzy o otwarciu własnego biznesu, jednak obawia się, że sprawy formalne z tym związane mogą ich przerosnąć. Okazuje się, że w tym całym biznesowym chaosie są instytucje, które oferują swoją pomoc już na samym starcie.

 • 14.09.2018

  Pracodawco, pamiętaj o zmianach!

  21 listopada to ważna data dla wszystkich pracodawców. Przypominamy, jakie zmiany czekają pracodawców w związku z nowelizacją Kodeksu pracy!

 • 17.09.2018

  Minimalne wynagrodzenie w 2019 roku

  Jest już znana wysokość minimalnego wynagrodzenia na rok 2019. Pracowników, którzy otrzymują minimalne wynagrodzenie czeka podwyżka. Wzrosną również wydatki pracodawców. Sprawdź, o ile wzrośnie wynagrodzenie i składki!

 • 28.09.2018

  Zaległy urlop wypoczynkowy

  Jakie konsekwencje grożą pracodawcy za nieudzielenie wolnego w terminie określonym w kodeksie pracy? A jeśli to pracownik zwleka z wnioskiem, jakie argumenty ma pracodawca?

 • 10.10.2018

  Młodociani na rynku pracy

  Pracodawco, planujesz zatrudnić młodocianego? Sprawdź obowiązujące przepisy prawa pracy oraz na jakie wsparcie możesz liczyć!

 • 21.09.2018

  O ile wzrosną składki dla przedsiębiorców w 2019 roku?

  Prowadzisz działalność? Od nowego roku Twoje składki znów wzrosną. Sprawdź, o ile!

 • 15.06.2018

  Jak długo trzeba prowadzić firmę, żeby dostać wsparcie z urzędu pracy

  Planujesz rozszerzyć działalność swojej firmy? Chcesz zatrudnić dodatkowych pracowników? Sprawdź, ile musisz prowadzić działalność, aby otrzymać wsparcie z urzędu pracy!

 • 30.07.2018

  Kiedy przedsiębiorca nie otrzyma bonu na zasiedlenie

  Forma wparcia, która cieszy się dużą popularnością w urzędach pracy. Pozwala zwiększyć obszar poszukiwania pracy na teren całej Polski, a nawet zagranicy. Dostępna również dla osób planujących własny biznes. Jednak, nie dla wszystkich przedsiębiorców!

 • 06.08.2018

  Od nowego roku kolejne ułatwienia dla firm

  Jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.