AKTUALNOŚCI DLA Przedsiębiorcy

 

 • 09.09.2015

  Deklaracja VAT – jeden z obowiązków przedsiębiorcy

  Zamierzasz rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, a może już prowadzisz firmę? Sprawdź, jakie obowiązki masz względem fiskusa!

 • 23.11.2015

  Zakładasz firmę – sprawdź terminy

  Planujesz założyć działalność, a może już ją prowadzisz? Przeczytaj, jakie terminy wyznaczył Ci ZUS na wpłatę tytułem ubezpieczeń społecznych. Sprawdź, czy nie grozi Ci kara!

 • 19.06.2015

  Sklep internetowy sposobem na biznes

  Myślisz o własnej działalności? Nie masz pomysłu? A może sklep internetowy…

 • 11.03.2015

  Nowy program wspierający biznes w Polsce Wschodniej

  8 mld zł na wsparcie w ramach PO PW

 • 27.02.2015

  AIP szansą na rozwój własnego biznesu

  - AIP to alternatywa dla zakładania działalności gospodarczej – tłumaczy Mateusz Maik, partner zarządzający regionem AIP. - W każdej chwili można zrezygnować z udziału w Programie, nie ponosząc konsekwencji. A jeśli uda się skutecznie rozwinąć nasz biznes, po wyjściu z AIP wciąż możemy skorzystać z wszelkich form wsparcia na założenie działalności gospodarczej – dodaje przedsiębiorca.

 • 09.02.2015

  IV ustawa deregulacyjna

  Powstała kontynuacja trzech wcześniejszych ustaw deregulacyjnych niosąca kilkadziesiąt ułatwień w prowadzeniu własnej firmy. Sprawdź, jakich!

 • 31.12.2014

  Fundusz pożyczkowy dla kobiet – nowy instrument na rynku pracy

  Ministerstwo Gospodarki we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości planuje wprowadzić na rynek nowy instrument wspierający kobiety prowadzące działalność gospodarczą oraz te, które dopiero planują taką działalność rozpocząć.

 • 03.12.2014

  Dotacja z urzędu pracy krok po kroku

  Myślisz poważnie o założeniu własnej firmy? Masz przygotowany biznesplan, ale obawiasz się skomplikowanych formalności, związanych z dofinansowaniem? To mit! Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby uzyskać dotacje z urzędu pracy. Podpowiadamy, jak to zrobić!

 • 13.11.2014

  „Pierwszy biznes - wsparcie w starcie II”

  Rusza kolejny etap rządowego programu dla osób zamierzających otworzyć własną działalność gospodarczą.

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.