AKTUALNOŚCI DLA Przedsiębiorcy

 

 • 31.08.2015

  Zakładasz działalność gospodarczą – skorzystaj z pomocy asystenta

  Od września rusza pilotażowy program ministerstwa finansów, skierowany do mikroprzedsiębiorców zaczynających działalność gospodarczą. Przeczytaj koniecznie, na jaką pomoc możesz liczyć i gdzie się po nią zwrócić.

 • 22.08.2014

  Czy kobiety w Polsce są przedsiębiorcze?

  Choć w zarządach wielu przedsiębiorstw nadal dominują mężczyźni, to kobiety dziś zakładają coraz więcej firm. Prowadzenie własnego biznesu stało się nie tyle alternatywą dla bezrobocia, co sposobem na realizację marzeń.

 • 14.07.2014

  Vlogi - internetowe hobby czy prawdziwy biznes?

  Chwytliwy temat, interesująca osobowość i ciężka praca – tylko czy aż tyle wystarczy, by zarabiać na YouTube? W tę działalność trzeba włożyć więcej serca niż pieniędzy – zapewniają polscy vlogerzy. Jaka jest prawda?

 • 18.11.2015

  Unijne miliony na żłobki i kluby dziecięce

  Dodatkowe fundusze dla aglomeracji to nowość w Regionalnym Programie Operacyjnym dla Dolnego Śląska. Unijne pieniądze przeznaczone są na rozwój lub wyposażenie żłobków, klubów malucha i innych form, które zagwarantują opiekę dzieciom do 3. roku życia.

 • 27.11.2015

  Fundusz pożyczkowy dla kobiet – dodatkowy instrument na rynku pracy

  Nawet 40 tys. zł pożyczki dla przedsiębiorczych kobiet tylko do końca roku!

 • 09.09.2015

  Deklaracja VAT – jeden z obowiązków przedsiębiorcy

  Zamierzasz rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, a może już prowadzisz firmę? Sprawdź, jakie obowiązki masz względem fiskusa!

 • 23.11.2015

  Zakładasz firmę – sprawdź terminy

  Planujesz założyć działalność, a może już ją prowadzisz? Przeczytaj, jakie terminy wyznaczył Ci ZUS na wpłatę tytułem ubezpieczeń społecznych. Sprawdź, czy nie grozi Ci kara!

 • 19.06.2015

  Sklep internetowy sposobem na biznes

  Myślisz o własnej działalności? Nie masz pomysłu? A może sklep internetowy…

 • 11.03.2015

  Nowy program wspierający biznes w Polsce Wschodniej

  8 mld zł na wsparcie w ramach PO PW

 • 27.02.2015

  AIP szansą na rozwój własnego biznesu

  - AIP to alternatywa dla zakładania działalności gospodarczej – tłumaczy Mateusz Maik, partner zarządzający regionem AIP. - W każdej chwili można zrezygnować z udziału w Programie, nie ponosząc konsekwencji. A jeśli uda się skutecznie rozwinąć nasz biznes, po wyjściu z AIP wciąż możemy skorzystać z wszelkich form wsparcia na założenie działalności gospodarczej – dodaje przedsiębiorca.

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

ZUS W LICZBACH

915,46

Stawka ubezpieczenia społecznego (standardowa)

214,66

Stawka ubezpieczenia społecznego (preferencyjna)

362,34

Stawka ubezpieczenia zdrowotnego

76,84

Stawka
na Fundusz pracy