Powrót

Zielona Linia – Twoje wsparcie na rynku pracy

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2013-11-20

Szeroka wiedza z zakresu usług powiatowych urzędów pracy, informacje o rynku pracy oraz dofinansowania dla pracodawców – o tym wszystkim informują konsultanci Zielonej Linii.

Aby w łatwy i przystępny sposób przedstawić swoje usługi, Zielona Linia Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia stworzyła specjalny film animowany w stylu retro, informujący o różnych aspektach wsparcia dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy i pracodawców.

Bohater spotu, utożsamiany z super doradcą Zielonej Linii, obrazowo i wymownie przedstawia wsparcie, jakie oferują konsultanci infolinii dostępnej pod numerem 19 524, jak również informacje zawarte na stronie serwisu: www.zielonalinia.gov.pl.

Dotacje na założenie własnej firmy, na zatrudnienie pracowników, informacja o warunkach udziału w stażu i zasadach jego organizacji, wyszukiwarka ofert pracy i szkoleń, zasady finansowania szkoleń z urzędu pracy – to tylko niektóre zagadnienia, jakie zostały poruszone w spocie i jakimi na co dzień zajmują się konsultanci Zielonej Linii. Warto wspomnieć również o usłudze „Fabryka CV”, w ramach której specjaliści Zielonej Linii bezpłatnie pomogą stworzyć CV, a nawet profesjonalnie przetłumaczą je na j. angielski.

Osoby, które pracowały za granicą, mogą dowiedzieć się od konsultantów Zielonej Linii na jakich zasadach przyznawany jest zasiłek dla osób bezrobotnych, a w przypadku wątpliwości związanych z innymi aspektami przebywania za granicą, został uruchomiony specjalny adres e-mail, na który można wysyłać zapytania: zadaj.pytanie@zielonalinia.gov.pl.

Filmik promocyjny został umieszczony w serwisie YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=nA40x5Jk-2U&feature=c4-overview&list=UU0CGUboIvAoNu-IMEg_11EA oraz udostępniony w Centrum Multimedialnym Zielonej Linii na stronie serwisu: http://zielonalinia.gov.pl/Promocja-uslug-Zielonej-Linii-39617.

Joanna Niemyjska (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia)

Pobierz tę informację w wybranej wersji:

Dokument WORD

Plik PDF