Powrót

Zbliżają się wakacje… Warto pomyśleć o kursie wychowawcy kolonijnego!

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2010-06-16

Kurs na wychowawcę kolonijnego to dobry sposób na dodatkowe źródło dochodu w czasie wakacji. Warto pomyśleć o tym już teraz, bo koniec roku szkolnego coraz bliżej.

Kto może zostać wychowawcą kolonijnym?

Wychowawcą kolonijnym może zostać osoba która, spełnia co najmniej jeden z poniższych warunków:

 • jest nauczycielem
 • posiada stopień podharcmistrza nadawany w harcerstwie lub
 • ma skończone 18 lat, średnie wykształcenie i ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego.

Jak zostać wychowawcą kolonijnym?

Przede wszystkim należy ukończyć specjalny kurs na wychowawców placówek wypoczynku dzieci i młodzieży. Takie szkolenia prowadzone są przez placówki, które otrzymały zgodę ze strony Kuratora Oświaty. Kursy najczęściej prowadzone są w szkołach lub biurach turystycznych.

Gdzie szukać informacji o naborze na kurs wychowawcy kolonijnego?

Ogłoszenia o naborze na takie kursy najczęściej pojawiają się w lokalnej prasie lub na słupach ogłoszeniowych. Takich kursów można szukać również za pośrednictwem Internetu. Wiadomo, że jest to skarbnica wiedzy.

Warto jednak zaznaczyć, że nie ma co porywać się na kończenie takiego kursu, jeżeli nie posiada się odpowiedniego podejścia zarówno do dzieci, jak i do młodzieży. Na pewno trzeba być osobą zdyscyplinowaną, cierpliwą, zorganizowaną, odpowiedzialną, a do tego wesołą, otwartą na innych i przede wszystkim tolerancyjną. Wówczas na pewno praca w charakterze wychowawcy kolonijnego przyniesie nam nie tylko dodatkowy dochód, ale i satysfakcję.

Źródło:http://www.wychowawcakolonijny.lolowo.com/

Karolina Herbszt


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Zobacz podobne artykuły:

 • Konto firmowe na praca.gov.pl
  Konto organizacji (konto firmowe, konto firmy) to jedna z funkcji (kontekst) dostępnych na module praca.gov.pl. Jest ona ułatwieniem, umożliwiającym wgląd w wysłane wnioski reprezentantom danej organizacji (firmy).

 • Rynki pracy w dobie pandemii
  Jak przedstawiał się rynek pracy w Polsce przed pandemią i po zniesieniu części obostrzeń? Jak wygląda aktualna sytuacja na rynkach pracy w wybranych krajach europejskich i USA? Przedstawiamy raport.

 • Kiedy praca staje się nałogiem?
  12 sierpnia to Światowy Dzień Pracoholizmu. Ustanowienie tego święta nie miało na celu promowania pracoholizmu, ale uświadomienia, że jest ono tak samo niebezpieczne, jak inne uzależnienia. Okazuje się, że w ostatnim czasie problem ten dotyka coraz więcej osób.

 • Kobiety na rynku pracy w kontekście kryzysu gospodarczego
  Kryzys to wbrew pozorom dobry czas na wprowadzanie zmian, które w dłuższej perspektywie mogą przyczynić się do zmniejszenia nierówności płci na rynku pracy i zwiększenia obecności kobiet w sektorze ICT. Firmy mogą odpowiedzieć na niego, oferując elastyczny, zdalny sposób pracy, jak również wyposażając pracowników w kompetencje pożądane na rynku pracy. Z kolei państwo może wykorzystać ten moment na rozwój szeroko dostępnego systemu edukacji ustawicznej, w ramach którego będzie możliwe dostosowanie kompetencji pracowników do potrzeb cyfryzującej się gospodarki.

 • Jak budować zaangażowanie pracowników? 10 wskazówek dla lidera
  Przełożeni mają wiele możliwości budowania zaangażowania pracowników. Najczęściej nie potrzeba do tego wielkich budżetów, wachlarza benefitów i eventów nie z tej ziemi. To, co jest konieczne, to przekonanie menedżera, że to on jest odpowiedzialny za zaangażowanie jego zespołu, że to on ma kluczowy wpływ na ich motywację i chęć do pracy.

 • Wakacyjny rynek pracy: najwięcej ofert pracy na wschodzie Polski, najmniej na południu
  W trzecim kwartale 2020 roku największe możliwości znalezienia nowej pracy będą w Polsce wschodniej i południowo-zachodniej. Najsłabsze prognozy zatrudnienia wskazały przedsiębiorstwa na południu oraz w centrum Polski, co oznacza mniejszy popyt na pracowników i spadek liczby etatów. Dowiedz się więcej z analizy przygotowanej przez ManpowerGroup.

 • Jak napisać skuteczny biznesplan?
  Planujesz rozpoczęcie działalności gospodarczej? Sam pomysł na biznes, to dopiero początek drogi. Okazuje się, że skuteczny biznesplan to połowa sukcesu. Sprawdź, jak go stworzyć!

 • Pracownicy a znajomość ochrony danych osobowych
  Istotnym warunkiem prawidłowego przetwarzania danych osobowych jest odpowiedni poziom wiedzy i świadomości osób, które tego dokonują. Administrator danych osobowych nie tylko decyduje o tym, kto będzie przetwarzał, gromadzone przez niego, dane, ale również ma obowiązek zapewnienia, że osoby te zapoznają się z przepisami.

 • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.