Powrót

Zapotrzebowanie na pracowników w zawodzie Juhas

Stowarzyszenie Szlak Oscypkowy z wielką dumą i radością odnotowuje fakt odradzania się kultury pasterskiej. Dzięki podejmowanym różnorodnym działaniom, wspierana jest tradycyjna gospodarka pasterska jako nowa dziedzina przemysłu a wraz z nią kultywowane są tradycyjne zwyczaje i kultura góralska.

Sztandarowym polskim produktem stał się oscypek, który jest chroniony Unijnym certyfikatem. Zgodnie z wymogami i coraz większą świadomością w zakresie pasterstwa rozwijana jest infrastruktura pasterska służąca bacom i juhasom w codziennej pracy, co ma również znaczący wpływ na kształtowanie krajobrazu i ochronę środowiska.

Te działania i plany dalszego rozwoju pasterstwa wywołują duże zapotrzebowanie na pracowników w zawodzie Juhasa. Bacowie coraz liczniej sygnalizują problem braku rąk do pracy.

Najważniejsze cechy jakimi powinien się charakteryzować kandydat to:

  • ogólna sprawność fizyczna (odpowiednio silny), - gotowość do pracy w naturze,     
  • odpowiedni stosunek do zwierząt,  - zdolność do samodzielnego działania,
  • gotowość do pracy poza miejscem zamieszkania,

Szczegółowe informacje:
Stowarzyszenie Szlak Oscypkowy
ul. Chałubińskiego 28, 34-500 Zakopane
tel.: 606 809 030
e-mail: prezes@szlakoscypkowy.pl

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Wieliczce, 1.04.2021 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.