Powrót

WUP Lublin - Lubelskie na rynku pracy

"W jesiennym wydaniu Biuletynu Informacyjnego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, koncentrujemy się na problemach młodych na rynku pracy. Przyjrzymy się temu, jak postrzegają oni swoją przyszłość. Okazuje się, iż według młodych Polaków kluczowe kompetencje to otwartość i szybka adaptacja do zmian, łączenie różnych umiejętności, szybkie uczenie się oraz wiedza z obszaru IT. Są to kompetencje, których wartość bardzo wzrosła w naznaczonym niepewnością i przyspieszoną cyfryzacją okresie pandemii."

"Celem młodych na rynku pracy jest raczej ich rozwój niż poczucie bezpieczeństwa. Chcą się dokształcać. Nie boją się wyzwań ani przyswajania nowej wiedzy. Za standard uważają zmianę pracodawcy co 2 – 4 lata. Wielu pracowników pokolenia Z myśli o zdobyciu
doświadczenia i funduszy w celu założenia własnej działalności.

W kolejnych artykułach prezentujemy inspirujące przykłady tego, jak poprzez konsekwentne dążenie do celu i świadome podejmowanie decyzji osiągnąć sukces i otworzyć własny biznes realizując swoje marzenia. Warto jednak mieć świadomość, że istnieją determinanty kształtujące przebieg lokalnych i krótkotrwałych procesów, mające wpływ na sytuację gospodarczą i zjawiska na rynku pracy - o tym również przeczytają Państwo na łamach tego numeru.

Zachęcamy także do wzięcia udziału w naszym Konkursie. Wspólnie stwórzmy TOP listę utworów muzycznych dotyczących pracy."

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie, 18.10.2021 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.