Powrót

UP Powiatu Krakowskiego - Tygodniowy przegląd rynku pracy

Z najnowszej, lutowej prognozy Barometru Rynku Pracy wynika, że sytuacja na rynku pracy w Polsce zaczyna się stabilizować.

W porównaniu do takich krajów jak Czechy, Austria i Portugalia w Polsce prognozy są korzystniejsze.

Natomiast w porównaniu do Danii, Litwy, Luksemburga, Niemiec, czy Bułgarii prognozy są mniej korzystne. W najbliższych trzech  miesiącach zatrudnienie powinno pozostać na zbliżonym co obecnie poziomie. Natomiast można się spodziewać niewielkiego wzrostu bezrobocia. Będzie on jednak mniejszy niż w poprzednich miesiącach. W Małopolsce sytuacja powinna wyglądać analogicznie jak w kraju.

Zapraszamy do  obejrzenia video, w którym Tomasz Urynowicz wicemarszałek województwa małopolskiego przedstawia prognozę rynku pracy w Małopolsce. Tygodniowy przegląd rynku pracy (film otworzy się w tym samym oknie). 


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego, 6.04.2021 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.