Powrót

PUP Zduńska Wola - "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie"

Projekt „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie" realizowany jest przez Polską Fundację Przedsiębiorczości na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Celem projektu jest zapewnienie wsparcia finansowego, szkoleniowego i doradczego dla osób planujących podjęcie działalności gospodarczej na obszarze całego kraju.

  • Nawet 150 tysięcy złotych niskooprocentowanej pożyczki.
  • Czas spłaty: 7 lat z roczną karencją.
  • Możliwość jednorazowego umorzenia w części równej 6-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia.
  • Szansa dla studentów, osób bezrobotnych, opiekunów osób z niepełnosprawnością.
  • Wsparcie merytoryczne i mentoringowe.
  • Doświadczenie instytucji, które od lat pomagają młodym przedsiębiorcom w zakładaniu firm, ale i w prowadzeniu ekspansji.

W ramach projektu udzielane są niskooprocentowane pożyczki z opcją umorzenia nawet do poziomu 6- krotności przeciętnego wynagrodzenia, bez dodatkowych opłat i prowizji. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na jednorazową pożyczkę na start działalności w kwocie 150 tysięcy złotych, która przy symbolicznym oprocentowaniu może być spłacana przez 7 lat z roczną karencją.

W ramach pożyczki można finansować wszelkie wydatki związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, tym m.in. zakup urządzeń, maszyn, środków transportu, materiałów, towarów i usług. Środki finansowe mogą też pokrywać stałe koszty prowadzenia biznesu w jego początkowym stadium działania (np. czynsze, media).

Dodatkowe informacje:
http://www.pfp.com.pl

 

Więcej informacji znajduje się na stronie urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli, 15.05.2024 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.