Nabór wniosków prowadzony będzie z przeznaczeniem na organizację miejsc stażu dla:
- osób długotrwale bezrobotnych;
- osób z niepełnosprawnościami;
- osób w wieku 50 lat i więcej;
- migrantów (w tym z Ukrainy);
- osób młodych (w wieku 18–29 lat) – do wyczerpania limitu miejsc;
- kobiet – pierwszeństwo będą miały osoby z niepełnosprawnościami oraz długotrwale bezrobotne.
Udział w projekcie osób w wieku 18-29 lat poprzedzony będzie oceną umiejętności cyfrowych oraz w razie potrzeby – uzupełnieniem poziomu kompetencji. W trakcie wykonywania ww. oceny, uwzględnione zostaną możliwości psychofizyczne danej osoby. Nacisk zostanie położony na: umiejętności cyfrowe, umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki oraz w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi.
Uczestnikiem projektu może być osoba, która nie otrzymuje jednocześnie wsparcia w więcej niż jednym projekcie z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej dofinansowanym ze środków EFS+.
Na każdym etapie wdrażania projektu, realizowana jest zasada równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Osoby ze szczególnymi potrzebami, w szczególności osoby z niepełnosprawnościami mogą zgłaszać specjalne potrzeby związane z uczestnictwem w projekcie (np. dostosowanie wielkości czcionki drukowanych dokumentów) u doradcy klienta zgodnie z przyjętym podziałem obsługi osób bezrobotnych na każdym etapie realizacji projektu.
Wszystkie zainteresowane proszone są o kontakt:
- Weronika Duda – tel. 14 688-23-36
- Sylwia Witek – tel. 14 688-23-41
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej urzędu pracy.
Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie, 18.09.2023 r.