Powrót

PUP Pszczyna - Projekt pilotażowy "Na miejsca. Gotowi. Start (up)!"

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zaprasza do udziału w projekcie pilotażowym pn." Na miejsca. Gotowi. Start (up)!".

Jest to projekt realizowany w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Nowe spojrzenie - nowe możliwości" finansowanego ze środków Funduszu Pracy.

Głównym założeniem ww. projektu jest aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych:

  • do 30. roku życia,
  • zamieszkujących powiat pszczyński,
  • którzy dotychczas nie prowadzili własnej działalności gospodarczej

oraz wsparcie postaw przedsiębiorczych u tych osób.

Projekt ma na celu wsparcie i promocję innowacyjnych pomysłów, które będą realizowane w formie start up'u.

W ramach realizowanego projektu będzie można uzyskać dofinansowanie do innowacyjnego pomysłu biznesowego w wysokości 30 tys zł plus wsparcie pomostowe na rozwój firmy - 1200 zł miesięcznie przez okres 6 miesięcy.

Ponadto, w ramach wsparcia przewidziano również pomoc coacha/psychologa w zakresie wzmacniania kompetencji miękkich z zakresu przedsiębiorczości (średnio 2 godz. miesięcznie na  uczestnika) oraz wsparcie doradcy biznesowego w zakresie formalnych umiejętności związanych z prowadzeniem i zarządzaniem własną firmą (średnio 4h miesięcznie na uczestnika) – m.in. poprzez skuteczne doradztwo w procesie pozyskiwania finansowania zwrotnego; motywowanie do szukania zamówień publicznych i składania innych ofert; tworzenie planu rozwoju i/lub koncepcji zwiększenia sprzedaży; opracowywanie planów naprawczych i pomoc w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych.

Dofinansowanie otrzyma tylko 10 osób, które przedstawią najlepsze i najbardziej innowacyjne pomysły.

Partnerem projektu będzie Centrum Społecznego Rozwoju z siedzibą w Mikołowie. Jest to organizacja z sektora NGO, która ma szerokie doświadczenie w zakresie realizacji projektów z zakresu przedsiębiorczości oraz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych.

Całkowita wartość pozyskanych środków na realizację projektu wynosi: 485 250 zł

Aktualnie trwają prace związane z tworzeniem dokumentacji projektowej. W styczniu 2022r.  zostanie ogłoszony nabór wniosków. Szczegóły oraz informacja o naborze zostanie zamieszczona m.in. na stronie internetowej oraz fb Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie - Lidera Projektu: www.pszczyna.praca.gov.pl

Po zakończonej realizacji projektu zostaną opracowane rekomendacje dla Ministerstwa celem dalszego wykorzystania i upowszechnienia wypracowanego modelu wsparcia. Ostateczny termin zakończenia realizacji projektu to 31.12.2022 r.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, 10.01.2022 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.