Powrót

PUP Opole - Dotacje dla bezrobotnych od 30 r. ż.

Myślisz o rozpoczęciu działalności gospodarczej? Nie masz środków finansowych przeznaczonych na ten cel? Weź udział w projekcie pn. Twój Biznes – Twoja Praca 2.

W ramach projektu możesz otrzymać:

  • Wsparcie szkoleniowo – doradcze połączone z indywidualnym doradztwem biznesowym umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.
  • Dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w maksymalnej wysokości 27 700,- zł brutto.
  • Podstawowego wsparcie pomostowe wypłacane przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności w wysokości 1 500,- zł brutto / 1 miesiąc.
  • Przedłużone wsparcie pomostowe wypłacane przez kolejne 6 miesięcy prowadzenia działalności w wysokości 1 500,- zł brutto/ 1 miesiąc.
  • Wsparcie pomostowe obejmujące doradztwo o charakterze specjalistycznym w zakresie efektywnego wykorzystania dotacji i prowadzenia działalności gospodarczej.

Łącznie możesz otrzymać 45 700,- zł brutto
 
Spotkania informacyjne dla bezrobotnych zainteresowanych udziałem w projekcie  odbędą się: 7, 9, 11, 14, 16 i 18 grudnia 2020 r. w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu, ul. Krakowska 32.

Zapisy na spotkania informacyjne prowadzą: 

  • Ewa Parcej - tel. 77 44 22 938,   
  • Izabela Bocheńska - tel. 77 44 22 945,   
  • Dominika Zachara i Anna Ligaj- Pach - tel. 77 44 21 880.

Spotkania informacyjne przeprowadzone zostaną zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi związanymi z epidemią COVID-19. W jednym spotkaniu mogą uczestniczyć maksymalnie 4 osoby + prowadzący ( wytyczne obowiązujące do 29.11.2020 r. – mogą ulec zmianie ). Wszystkie osoby w trakcie spotkania zobowiązane będą do noszenia maseczek ( nie dopuszcza się przyłbić ) i o ile jest to możliwe rękawiczek.

Nabór formularzy rekrutacyjnych do projektu odbędzie się w okresie od 4 do 8 stycznia 2021 r.

Szczegółowe informacje o projekcie dla Kandydatów i Uczestników projektu znajdują się / zamieszczane będą na stronie projektu: www.pup.opole.pl → Projekty i Programy → Projekty EFS → Realizowane → TWÓJ BIZNES – TWOJA PRACA 2

https://opole.praca.gov.pl/twoj-biznes-twoja-praca-2

Dokumenty do pobrania znajdują  na stronie projektu: www.pup.opole.pl → Projekty i Programy → Projekty EFS → Realizowane → TWÓJ BIZNES – TWOJA PRACA 2 → Załączniki

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Opolu, 20.11.2020 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.