Powrót

PUP Międzyrzecz - Ważna informacja dla klientów

Z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa Sars-CoV-2, urząd pracy informuje, że od wtorku 17 marca 2020 roku zmianie ulega procedura obsługi klientów w Powiatowym Urzędzie Pracy w Międzyrzeczu, Filii PUP w Skwierzynie.

Możliwe są dwie ścieżki postępowania:

  1. pełna rejestracja elektroniczna, która polega na złożeniu do urzędu pracy wniosku wraz z załącznikami w postaci elektronicznej po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym – ta ścieżka nie wymaga konieczności wizyty w urzędzie,
  2. prerejestracja, która polega na złożeniu do urzędu wniosku w postaci elektronicznej. Osoba bezrobotna ma możliwość umówienia się na wizytę w urzędzie w dogodnym terminie w celu potwierdzenia poprawności przekazanych danych i dostarczenia załączników.

W obecnej sytuacji zachęcamy do korzystania z możliwości pełnej rejestracji elektronicznej. Jednocześnie informujemy, że osoby które nie dysponują profilem zaufanym, a posiadają dostęp do konta elektronicznego w banku, mają możliwość potwierdzenia swojej tożsamości i założenia profilu zaufanego bez konieczności wizyty w punkcie potwierdzającym. Szczegółowe informacje w tym zakresie na stronie https://pz.gov.pl.

W wyjątkowych sytuacjach rejestracja może odbyć się po uprzednim skontaktowaniem się telefonicznie w celu ustalenia konkretnego terminu i godziny przyjęcia w Urzędzie do rejestracji:

  • PUP Międzyrzecz. – 95 7412066, 95 742 13 07, 95 742 13 08
  • Dział Ewidencji  i Świadczeń -  wewnętrzny: 15,16
  • Telefony komórkowe 504 230 927, 504 229 919
  • Filia PUP w Skwierzynie – 95 717 08 69
  • Telefon komórkowy: 504 231 263

Skrzynka e-mail:

  • Międzyrzecz – zimi@praca.gov.pl
  • Skwierzyna – zimisk@praca.gov.pl

Szczegółowe informacje na temat kontaktu znajdują się na stronie urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu, 26.03.2020 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.