Powrót

PUP Kwidzyn - Zaproszenie dla pracodawców do organizacji stażu i zatrudnienia subsydiowanego

Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie zaprasza pracodawców do udziału w realizacji projektu pilotażowego "Start w przyszłość".

Projekt pilotażowy to przedsięwzięcie polegające na wdrażaniu nowych metod, narzędzi i sposobów pomocy bezrobotnym, poszukującym pracy lub pracodawcom w celu przygotowywania rozwiązań o charakterze systemowym.

Każdy uczestnik projektu przechodzi określoną ścieżkę działań poczynając od doradztwa zawodowego poprzez szkolenie i staż kończący się zatrudnieniem w ramach refundacji kosztów zatrudnienia.

PUP zaprasza pracodawców zainteresowanych organizacją stażu dla uczestników projektu, którzy zakończyli udział w szkoleniach:

  • kadry, płace, płatnik;
  • pracownik biurowy z fakturowaniem.

Okres odbywania stażu wyniesie 3 miesiące.

Po jego zakończeniu pracodawca będzie zobowiązany do zatrudnienia uczestnika przez okres kolejnych 3 miesięcy w ramach refundacji kosztów wynagrodzenia do wysokości 100% minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz należnych składek na ubezpieczenie społeczne. Pracodawca nie będzie miał obowiązku zatrudniać uczestnika projektu po zakończeniu okresu refundacji.

Jeśli jednak utrzyma zatrudnienie uczestnika przez kolejne 3 miesiące po zakończeniu refundowanego zatrudnienia, otrzyma z tego tytułu premię finansową.

Pracodawco, dzięki udziałowi w projekcie pilotażowym "Start w przyszłość" możesz pozyskać dodatkowego pracownika przez okres 6 miesięcy bez ponoszenia żadnych kosztów!

Zainteresowanych pracodawców urząd zaprasza do kontaktu: tel. 55 267 27 44 lub osobiście PUP Kwidzyn pok. 17 / I piętro.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie, 22.09.2022 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.