Powrót

PUP Krosno Odrzańskie - Jak założyć Profil Zaufany

Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie Odrzańskim udostępnił instrukcję dotyczącą profilu zaufanego ePUAP.

Profil Zaufany to metoda identyfikacji osoby w Internecie. Jest on niezbędny gdy chcemy złożyć wniosek elektroniczny do urzędu. Jak założyć Profil Zaufany bez wychodzenia z domu?

Jak założyć Profil Zaufany

  1. Przejdź na stronę:  https://pz.gov.pl/  i wybierz Zarejestruj się (prawy górny róg)
  2. Wybierz sposób uzyskania Profilu Zaufanego: Banki i inni dostawcy (Istnieje możliwość potwierdzenia Profilu Zaufanego w Punkcie Potwierdzającym, jednak w okresie stanu epidemiologicznego mogą być one nieczynne).
  3. Wybierz swojego dostawcę tożsamości - swój bank
  4. W zależności od wybranego banku proces rejestracji może się nieco różnić. Przykładowo wybierając mBANK, po porawnym logowaniu, należy przejść w zakładkę EURZĄD, wybrać ZAREJSTRUJ Profil Zaufany, sprawdzić poprawność danych, zanotować identyfikator Profilu Zaufanego, zaakceptować i zatwierdzić rejestrację. Poprawność rejestracji Profilu Zaufanego można sprawdzić wchodząc ponownie na stronę https://pz.gov.pl i wybierając Zaloguj się.
  5. Po poprawnym założeniu Profilu Zaufanego możesz składać wnioski elektroniczne do urzędu: https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/panelOgolny.

Szczegółowe informacje na temat profilu zaufanego oraz rejestracji znajdują się na stronie urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie Odrzańskim, 26.03.2020 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.