Powrót

PUP Kartuzy - Środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Od dnia 22 listopada 2023 r. Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach uruchamia proces naboru wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Wnioski będą przyjmowane w procedurze ciągłej od dnia 22.11.2023 r. do wyczerpania dostępnych środków.

Liczba dotacji jest ograniczona i wynika z  powstałych oszczędności w ramach  wydatkowania środków poszczególnych programów aktywizacji.

W przypadku, gdy liczba złożonych wniosków przekroczy planowaną liczbę dotacji, Urząd ogłosi na stronie internetowej informacje o zamknięciu naboru.  

Wnioski, które wpłyną po zakończeniu naboru będą rozpatrywane negatywnie (decyduje data wpływu wniosku do Urzędu).  

Na stronie internetowej www.kartuzy.praca.gov.pl (zakładka Dokumenty do pobrania/Bezrobotni i poszukujący pracy) udostępniony jest aktualny druk wniosku o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej wraz z  „Zasadami przyznawania osobie bezrobotnej jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kartuzach".

Wnioski (na aktualnych drukach) należy składać do sekretariatu oraz do skrzynki ustawionej w wiatrołapie budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach, ul. Mściwoja II 4 w godz. 8-15.

Oceniane będą tylko wnioski kompletne w oparciu o Formularz oceny merytorycznej stanowiący Załącznik nr 1 do Zasad przyznawania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach, 21.11.2023 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.