Powrót

Konkurs REGIOSTARS Awards 2021

Komisja Europejska ogłosiła konkurs na najlepsze projekty polityki spójności w Unii Europejskiej. To już czternasta edycja REGIOSTARS Awards 2021. W związku z tym, zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich obecnych i byłych beneficjentów programów RPO WM 2014 - 2020 oraz PO WER.

Do konkursu zgłaszać można projekty, które pokazują nowe podejście do rozwoju regionalnego, w poniższych w kategoriach:
  • INTELIGENTNA Europa: zwiększenie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw w środowisku cyfrowym,
  • ZIELONA Europa: ekologiczne i odporne społeczności w obszarach miejskich i wiejskich,
  • SPRAWIEDLIWA Europa: wspieranie włączenia społecznego i przeciwdziałania dyskryminacji,
  • ZURBANIZOWANA Europa: promowanie ekologicznych, zrównoważonych i opartych na obiegu zamkniętym systemów żywnościowych w miejskich obszarach funkcjonalnych,
  • TEMAT ROKU: zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach – Europejski Rok Kolei 2021

Nagrody są przyznawane projektom w 5 głównych kategoriach. O przyznaniu dodatkowej nagrody decyduje publiczność w internetowym głosowaniu na ulubione przedsięwzięcie.

W tym roku finaliści zostaną zaproszeni do udziału w sesjach szkoleniowych na temat komunikacji w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, który odbędzie się w październiku. Uroczysta ceremonia, podczas której zostaną wręczone nagrody w pięciu kategoriach tematycznych i nagroda publiczności, będzie miała miejsce w grudniu w Dubrowniku (Chorwacja). Zwycięzcy REGIOSTARS Awards 2021 otrzymają również płatne partnerstwo medialne warte 5000 euro.

Aplikacje należy przesyłać online wyłącznie poprzez stronę internetową: https://www.regiostarsawards.eu.
 
RegioStars to nagrody przyznawane corocznie od 2008 roku przez DG REGIO. Stały się one europejskim znakiem doskonałości dla projektów finansowanych przez UE, które charakteryzują się innowacyjnym i integracyjnym podejściem do rozwoju regionalnego. Każdego roku setki projektów konkurują w pięciu kategoriach: inteligentna Europa, zielona Europa, sprawiedliwa Europa, zurbanizowana Europa i temat roku. Każdy obywatel może oddać głos na wybrany przez siebie projekt. Wyłoniony tą drogą zwycięzca otrzyma nagrodę publiczności. Nagrody RegioStars stanowią inspirację dla regionów do coraz skuteczniejszego realizowania polityki regionalnej UE, przyczyniając się do znajdowania rozwiązań dla wspólnych wyzwań i jak najlepszego wykorzystywania istniejących możliwości.

Szczegółowe informacje na temat REGIOSTARS Awards 2021 znajdą Państwo na stronie Komisji Europejskiej https://ec.europa.eu/regional_policy/pl/regio-stars-awards.

Termin nadsyłania aplikacji upływa 9 maja 2021 roku.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim, 14.04.2021 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.