Powrót

Działania PCK w Oławie dla osób bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy informuje o działaniach PCK Oława dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie od dnia 15 marca b.r.

Polski Czerwony Krzyż bierze udział w projekcie, który będzie dotyczył pomocy rodzinom, które w wyniku pandemii koronawirusa nagle zostały bez środków finansowych (utrata pracy, zawieszenie lub zamknięcie działalności gospodarczej). Przez wsparcie rozumiane jest przekazanie paczki z produktami żywnościowymi, higienicznymi, czy produktami chemii gospodarczej. Paczki PCK może przekazać tym osobom, które będą  zarejestrowane w Urzędzie Pracy ( zgłosiły się do UP w okresie od połowy marca do maja 2020 lub osoby, które prowadziły własną działalność i w związku z ograniczeniami wykonywania swojej działalności zmuszone zostały do zamknięcia działalności lub jej zawieszenia). Osoba zgłaszająca się do PCK po pomoc powinna przedłożyć w PCK decyzję o posiadaniu statusu osoby bezrobotnej, wydanej przez PUP lub zaświadczenie z PUP wydane na wniosek zainteresowanego ( wniosek można złożyć przez portal praca.gov.pl).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Oławie, 13.05.2020 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.