Najlepsze zawody dla nieśmiałych osób

Nieśmiałość i brak pewności siebie może wpływać na przebieg kariery zawodowej i utrudniać osiąganie sukcesów w niektórych branżach.

Za pijaństwo na firmowej wycieczce nie będzie nagany

Naganne zachowanie pracownika w czasie wolnym, nawet jeżeli narusza zasady współżycia społecznego, nie stanowi podstawy do zastosowania przez pracodawcę kary porządkowej.

Kiedy można zatrudniać niepełnosprawnego obcokrajowca

Aby można było mówić o legalnym powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi, musi być spełniony szereg warunków.

Pracownicy tracą pewność siebie wraz z wiekiem

Polacy są coraz bardziej pewni swoich umiejętności zawodowych i pod względem tej pozytywnej dynamiki wyróżniają się na tle innych krajów europejskich. Mężczyźni bardziej wierzą w swoje umiejętności...

Rekord zatrudnienia w UE

Komisja Europejska opublikowała w piątek coroczne sprawozdanie dotyczące zatrudnienia i kwestii społecznych w Europie w wydaniu z 2018 r. Tegoroczna edycja potwierdza pozytywne tendencje na rynku...

PUP Bydgoszcz - Projekt pn. "Mobilni na rynku pracy 2"

Unijny program „Mobilni na rynku pracy 2 - program aktywizacji zawodowej osób młodych z województwa kujawsko-pomorskiego" powraca z drugą edycją!

Czy mogę odmówić pracodawcy wykonania dodatkowej pracy?

Jestem zatrudniona na umowie o pracę w dziale księgowości. Na tę chwilę jestem skrajnie wykończona, gdyż obsada w dziale jest niewystarczająca.

Umowa lojalnościowa w trakcie szkolenia

Mam pytanie odnośnie umowy lojalnościowej w trakcie szkolenia. Firma wysłała mnie za granicę na szkolenie o wartości 20 tysięcy euro.

Obniżenie wynagrodzenia ze względu na ciężką sytuację ekonomiczną

Jak można zgodnie z prawem pracy obniżyć wynagrodzenie zasadnicze pracownikom zatrudnionym na czas nieokreślony, którzy wyrażają na to zgodę? Wypowiedzeniem zmieniającym i nową umową, czy tylko...

UP Gdańsk - Projekt - Tester oprogramowania z egzaminem ISTQB

Nowe kwalifikacje, ciekawe wyzwania, a przede wszystkim praca w IT - to wszystko czeka na uczestników kolejnej edycji szkolenia "Tester Oprogramowania" organizowanego przez Gdański Urząd Pracy we...

Mała lojalność pracowników fizycznych

Pracownicy coraz częściej porzucają pracę z dnia na dzień. Zatrudnieni wykorzystują świetną koniunkturę i odchodzą do firm, które oferują im lepsze warunki.

Niewystarczające kwalifikacje obcokrajowców

W ostatnim czasie wzrosła liczba udzielonych zezwoleń na zatrudnienie pracowników z Dalekiego Wschodu, przede wszystkim z Nepalu. W Polsce, ze względu na niskie bezrobocie, brakuje rąk do pracy,...

Polacy coraz częściej na dwóch etatach

Liczba Polaków posiadających więcej niż jeden etat rośnie. Najczęściej na podjęcie dodatkowej pracy decydują się pracownicy, którzy zarabiają najniższą krajową, ale też osoby chcące spłacić kredyt...

PUP Poznań - Projekt pn. "Wielkopolski PAW..."

Jeśli jesteś mieszkańcem/mieszkanką Poznania, osobą bezrobotną z III profilem pomocy lub osobą niepełnosprawną, zgłoś się do projektu!

Czy można zarządzać personelem bez gromadzenia danych?

Jednym z przekonań, jakie można spotkać wśród osób zarządzających ludźmi jest to, iż gromadzenie danych związanych z funkcjonowaniem organizacji jedynie komplikuje proces zarządzania.

PUP Poznań - Konkurs dla pracodawców zatrudniająch osoby niepełnosprawne

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu informuje, że do 31 lipca 2018 roku można zgłaszać się do konkursu "Lodołamacze 2018".

Wakacyjna praca - w kraju czy za granicą?

Wakacje to czas nie tylko odpoczynku, ale także możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Praca sezonowa jest szczególnie atrakcyjna dla osób młodych.

Kobiety w cyberbezpieczeństwie zarabiają mniej od mężczyzn

Z badania przeprowadzonego przez Infosec Institute wynika, że kobiety w branży cyberbezpieczeństwa wciąż zarabiają mniej od mężczyzn i muszą wykazać się większą liczbą dokumentów potwierdzających...

PUP Pisz - Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Piszu informuje, że trwa nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Automatyzacja zagrożeniem dla pracowników sektoru transportu i logistyki?

Automatyzacja przynosi wiele korzyści dla sektora dostaw, transportu i logistyki. Jej rozwój oznacza, że pojawiają się nowe technologie i rozwiązania znacząco usprawniające procesy transportu towarów.
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.