• RODO: Dane zatrudnionego na umowie cywilnoprawnej też pod ochroną
  Kodeks pracy szczegółowo wylicza, jakich danych może żądać od kandydata i pracownika pracodawca. To, że brak jest w przepisach katalogu danych, których można żądać od osób zatrudnianych na umowy cywilnoprawne, nie oznacza, że żadnych ograniczeń w tym zakresie nie ma.

 • W październiku można zacząć inwentaryzację
  Ustawa o rachunkowości wymaga przeprowadzania inwentaryzacji aktywów na ostatni dzień każdego roku obrotowego. Niektóre składniki majątku można spisywać już w październiku.

 • Okres wypowiedzenia a praca bez umowy
  Mam pytanie dotyczące okresu wypowiedzenia w kontekście pracy bez umowy. Mam taką sytuację, że pracowałam w pewnej firmie i otrzymałam po jakimś czasie wypowiedzenie.

 • 1 na 10 pracowników w Europie dotyka ten problem. Koszty idą w biliony dolarów
  Aż 16 bln dolarów mogą wynieść łączne koszty chorób psychicznych na świecie między rokiem 2010 a 2030 r. - prognozuje raport opublikowany przez "Lancet". Są to zarówno bezpośrednie koszty związane z leczeniem, jak i to pośrednie.

 • Firma wożąca nowe samochody otworzyła siedzibę w Bytomiu
  Spółka Mostva, należąca do europejskich liderów branży logistyki nowych samochodów osobowych i dostawczych, otworzyła siedzibę w Bytomiu. Inwestycja w regionie znanym z produkcji samochodów dała już 70 miejsc pracy; docelowo może ich być do 200.

 • Gimnastyka biurowa to cenny nawyk
  Siedzący tryb życia jest równie groźny, co palenie. Godziny spędzone przed biurkiem odbijają się na naszej postawie, kondycji i samopoczuciu. Jednak - jak podkreślają eksperci - nawet siedząc przy biurku możemy trenować.

 • Ikea rekrutuje do sklepu w Blue City. Praca niemal od zaraz
  Sieć Ikea poszukuje pracowników do swojego nowego sklepu w warszawskim Blue City. Praca praktycznie od zaraz, bo wielkie otwarcie zaplanowano na 23 października.

 • Jak wychować przyszłych prezesów? Sukcesorzy firm rodzinnych
  Adam Kostrzewski, prezes Fabryki Ceramiki Budowlanej, od dziecka wolny czas spędzał na hali produkcyjnej rodzinnej firmy. Podobnie Sylwia i Adam Mokryszowie, którzy przejęli już z rąk matki zbudowane przez nią imperium kawowe Mokate.

 • Kolejna podwyżka w Poczcie Polskiej. Minimalna pensja wyniesie 2,5 tys. zł
  Pracownicy Poczty Polskiej, których wynagrodzenia zasadnicze są niższe niż 2,5 tys. zł, otrzymają wyrównania do tej kwoty. To kolejna podwyżka w tym roku.

 • Kurierzy na rowerach dostarczą klientom zakupy z Lidla
  Belgijski oddział Lidla uruchamia usługę dostawy do domu, świadczoną przez firmę zewnętrzną. Zakupy dostarczą kurierzy na rowerach – informuje serwis IGD Retail Analysis.

 • Pracodawcy coraz częściej zatrudniają osoby niewidome
  Praca osobom niewidomym jest bardzo potrzebna, nie tylko poprawia standard ich życia, ale przede wszystkim uspołecznia - podkreślają pracownicy Polskiego Związku Niewidomych. Dodają, że coraz więcej pracodawców zatrudnia osoby z niepełnosprawnością wzroku.

 • Technologiczna rewolucja w marketingu. Firmy szukają e-specjalistów
  Firmy inwestują coraz więcej w działania marketingowe, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się przemyślane działania internetowe, realizowane m.in. w mediach społecznościowych. Gdzie specjaliści ds. marketingu znajdą dziś zatrudnienie?

 • Tu i teraz to dla tych branż zdecydowanie za późno. O pracowniku muszą myśleć 10 lat do przodu
  W PKN Orlen w ciągu najbliższych pięciu lat 10 proc. pracowników z działów "elektrycznych" nabędzie uprawnienia emerytalne. Firma już dziś przygotowuje młodych pracowników do wykonywania tego zawodu.

 • Polskie centra usług idą po zaawansowane procesy
  Już ponad połowa pracowników sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce wykonuje zadania wymagające specjalistycznych umiejętności i doświadczenia. Proste usługi przejmują coraz częściej roboty.

 • Jakie prawa będą przysługiwać ojcu-pracownikowi w 2019 roku
  Ojciec-pracownik zachowa w 2019 roku prawo do dni wolnych na opiekę, urlopów rodzicielskich i urlopu okolicznościowego.

 • Kodeks urzędniczy coraz bliżej: Łatwiejszy awans urzędników mianowanych i wymiana pracowników w administracji
  Pracownicy służby cywilnej zyskają dodatkowe zachęty, aby zostać urzędnikami mianowanymi. Wzrosną też ich szanse na zostanie dyrektorami. To główne założenia, jakie mają się pojawić w kodeksie urzędniczym.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.