• Specjaliści i menedżerowie pokochali pracę tymczasową
  Jeszcze do niedawna zatrudnienie tymczasowe było utożsamiane z pracą niewymagającą specjalnych kwalifikacji i niepożądaną alternatywą dla stałego zatrudnienia. Dziś to dla wielu profesjonalistów świadoma i przemyślana decyzja.

 • Aneksy do umowy-zlecenie
  Ponad rok temu podpisałam umowę zlecenie. Kilka miesięcy później dostałam pierwszy aneks do umowy, następnie kolejny. Jestem załamana, jak długo można ciągnąć takie aneksy do umowy zlecenie?

 • Hejtowanie w sieci może zaszkodzić karierze
  Każdy, kto korzysta z internetu, spotkał się ze zjawiskiem hejtu. Upowszechnił się już do takiego stopnia, że można go nazwać postępującą gangreną informacyjną.

 • Będą ułatwienia dla firm zatrudniających Ukraińców
  Rząd przygotowuje pakiet rozwiązań ułatwiających zatrudnianie Ukraińców i zakładanie firm przez Ukraińców w Polsce - zapowiedział minister inwestycji i rozwoju.

 • Odpowiedzialność pracodawcy za błędne lub nieterminowe świadectwo pracy
  Niewydanie świadectwa pracy lub wydanie go po terminie może skutkować odpowiedzialnością odszkodowawczą po stronie pracodawcy. Dotyczy to również wydania błędnego świadectwa.

 • Jeszcze w tym roku Katowice skuszą mieszkaniami chętnych na przeprowadzkę za pracą
  Jeszcze w tym roku Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna chce rozpocząć pilotaż projektu, zakładającego budowę nowych mieszkań dla osób spoza regionu, które po przeszkoleniu podejmowałyby następnie pracę w działających tam lub chcących zainwestować firmach.

 • Języki obce a wynagrodzenie. O ile rosną pensje?
  Znajomość języka angielskiego może mieć spore znaczenie w dziale HR, zwłaszcza na stanowisku kierowniczym - wynika z badania Sedlak&Sedlak.

 • Logistyka cierpi na braku rąk pracy
  Problem braków w kadrach dotyczy nawet dużych pracodawców, którzy do niedawna nie borykali się z tego typu wyzwaniami. - Rynek pracy w logistyce w chwili obecnej podzielony jest na dwa segmenty.

 • Nie benefity i elastyczny czas pracy, a wynagrodzenie i lokalizacja przyciągają pracowników
  Głównymi czynnikami, które decydują o wyborze danej oferty przez kandydata są dobre wynagrodzenie, lokalizacji miejsca pracy, możliwość rozwoju lub awansu oraz atmosfera.

 • Okiem europejskich pracowników 2018. Polacy najbardziej zestresowani w Europie
  Prawie co trzeci pracownik w Polsce uważa, że pracodawca nie dba o jego psychiczne samopoczucie. To najgorszy wynik w całej Europie. Takie wyniki przynosi raport Okiem europejskich pracowników 2018 (The Workforce View in Europe 2018).

 • Praca w EY: Firma szuka pracowników w siedmiu miastach
  Na studentów i świeżo upieczonych absolwentów czekają miejsca pracy i płatne praktyki w każdym z działów EY: audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, a także doradztwa biznesowego i IT.

 • Praca w IT: Bez talentów nie będzie chmury w Polsce
  Według prognoz w tym roku top listę poszukiwanych stanowisk na rynku cloud będzie otwierał inżynier danych, który wesprze analityka danych w projektach związanych z big data.

 • UX designerzy. Biznes potrzebuje specjalistów od doświadczeń klienta
  Projektanci User Experience w dobie cyfryzacji i rosnących oczekiwań użytkowników stają się jedną z najbardziej pożądanych grup pracowników w dzisiejszym biznesie. Kim są UX designerzy?

 • W Szczecinie powstanie ośrodek kształcenia zawodowego
  Nowy ośrodek kształcenia zawodowego powstanie w Szczecinie. Inwestycja, wsparta środkami unijnymi, pozwoli w przyszłości prowadzić szkolenia praktyczne i egzaminy zawodowe. Nowoczesny ośrodek ma być gotowy do czerwca 2019 r.

 • Zarządzanie: W większości spółek HR jest traktowany narzędziowo i transakcyjnie
  Mimo że sytuacja na rynku pracy sprawia, iż rola HR-u rośnie, to jednak wciąż w Polsce przedstawiciele HR-u rzadko zasiadają w zarządzie firmy. Czy słusznie?

 • Zielona Góra: HUT Technika Środowiska buduje nowy zakład. Będzie praca
  Na studentów i świeżo upieczonych absolwentów czekają miejsca pracy i płatne praktyki w każdym z działów EY: audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, a także doradztwa biznesowego i IT.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.