• Mały ZUS od 1 stycznia 2019 roku. Kto zaoszczędzi i ile?
  Od przyszłego roku przedsiębiorcy będą płacić obniżone składki na ubezpieczenia społeczne, niezależnie od stażu firmy. Zgodnie z nowymi przepisami, stawka ZUS będzie proporcjonalna do przychodów przedsiębiorstwa.

 • Łódzkie Centrum Integracji Społecznej wesprze osoby wykluczone
  Do osób wykluczonych i zagrożonych ubóstwem adresowana będzie działalność Centrum Integracji Społecznej. Dzięki projektowi UE o wartości 2 mln wsparcie uzyska sto osób.

 • Czy pracodawca może zabronić korzystania z toalety?
  Polskie przepisy prawa pracy nie regulują korzystania przez pracownika z toalety w czasie pracy. Należy jednak przyjąć, że pracodawca nie może tego zabronić, nawet jeśli pracownik udaje się tam zbyt często i na zbyt długo.

 • Nowe okresy przechowywania dokumentacji pracowniczej
  Obecnie dokumentację pracowniczą przechowuje się przez 50 lat od zakończenia przez ubezpieczonego pracy u danego płatnika. Od 2019 roku termin przechowywania dokumentacji pracowniczej ulegnie skróceniu do 10 lat.

 • Zestresowany jak Polak w pracy
  Stres to nie tylko rozkojarzenie i spocone dłonie, to także szereg chorób psychosomatycznych, które powoli wyniszczają organizm. Tymczasem co czwarty przebadany skarży się na codzienny stres, a co dziesiąty poważnie rozważa zmianę pracy z tego powodu.

 • Odprawa po rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron
  W związku z konfliktami w zakładzie pracy z dniem 30 maja 2015 roku rozwiązałem umowę z zakładem pracy na zasadzie porozumienia stron.

 • Jak pracować efektywniej?
  W półtorej minuty można napisać zaległego maila, zaktualizować listę zadań czy oddzwonić do podwykonawcy – to naprawdę sporo. Jak nie przegapić takich chwil i maksymalnie je wykorzystać?

 • Dużo restrukturyzacji firm, dużo nieudanych
  Co kwartał w SpotData publikujemy raport na temat restrukturyzacji firm, czyli analizujemy, ile firm i z jakich branż decyduje się na wejście na sądową ścieżkę naprawy biznesu i negocjacji z wierzycielami.

 • Stopa bezrobocia w Polsce zmierza do 3 proc.
  Dla każdego, kto funkcjonuje na polskim rynku pracy od co najmniej 12-15 lat, obecny wskaźnik bezrobocia może wydawać się szokujący. Ogromna grupa Polaków, urodzonych w okresie wyżu demograficznego z przełomu lat 70. i 80.

 • Bezpośrednie inwestycje zagraniczne dały Polsce najwięcej w Europie nowych miejsc pracy
  W zeszłym roku Polska przyciągnęła inwestycje typu greenfield (realizowanych na terenie dotychczas niezabudowanym) o największej liczbie miejsc pracy w Europie. Znalazła się też w piątce najatrakcyjniejszych kierunków napływu BIZ pod względem liczby projektów.

 • Cudzoziemcy w Polsce: Rządowe zmiany pomogą pracodawcom?
  Niedawno resort pracy rozszerzył listę zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy. Teraz prowadzi rozmowy z Filipinami ws. podpisania dwustronnej umowy o zatrudnianiu pracowników.

 • Cudzoziemcy w pracy: jak działają nowe regulacje
  W pierwszym półroczu 2018 roku do urzędów pracy napłynęło 820 tys. oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi.

 • Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców to szansa na rozwój przesiębiorców i ich firm
  Mówią, że kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. A jeśli ryzyko jest tylko takie, że można nauczyć się nowych rzeczy, to dlaczego nie pójść na całość?

 • Hermetyczna dotychczas branża farmaceutyczna potrzebuje specjalistów
  Branża farmaceutyczna, dotychczas uważana za hermetyczną, zaczyna otwierać się na pracowników spoza sektora, licząc na ich świeże spojrzenie i nowe podejście do pracy.

 • Niemiecki minister chce ułatwić życie imigrantom
  Minister pracy i spraw społecznych Niemiec Hubertus Heil chce ściągać do kraju fachowców i ułatwiać im formalności migracyjne. Projekt ustawy ma być przedstawiony jesienią.

 • Odwołanie z urlopu wypoczynkowego. Kiedy pracodawca może przerwać pracownikowi urlop?
  Kontrola zewnętrzna, poważna awaria sprzętu, wymóg stawiany przez klienta. Oto kilka przykładów okoliczności nieprzewidzianych w chwili rozpoczynania urlopu. Tylko w przypadku ich wystąpienia pracodawca może przerwać pracownikowi urlop i wezwać go do pracy.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.